Wartburg 312/1 De-Luxe 1965 – 85000 PLN – Gdańsk

Wartburg 312/1 De-Luxe to pojazd, który w ostatnich latach zabłysnął jako jeden z bohaterów oskarowej „Idy” Pawła Pawlikowskiego. W naszej rzeczywistości był namiastką Zachodu. Powstawał w latach 1965-67 w Eisenach, łącząc klasyczne nadwozie wcześniejszego modelu 311 z unowocześnionym podwoziem modelu 353. Zastąpienie sprężynami śrubowymi konstrukcji z resorami piórowymi i licznymi smarowniczkami sprawiło, że jego eksploatacja jest zdecydowanie ułatwiona. Z tego też powodu rzadsza choć nowsza wersja przejściowa uchodzi za najbardziej poszukiwaną, oczywiście nie wliczając rzadkich wersji, jak Camping, Coupe i kabriolet. Ten egzemplarz zdecydowanie może oczarować swoim oryginalnym stanem zachowania. Posiada pierwszy lakier, świetnie zachowane fabryczne wnętrze i odbudowaną mechanikę, pozwalającą na bezproblemową eksploatację. To prawdziwa kapsuła czasu, o ileż ciekawsza niż kolejny spotkany na zlocie Mercedes.

Wartburg 312/1 De-Luxe
Rocznik: 1965
Przebieg: 70000 km
Pojemność: 992 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 45 KM

Cena: 85000 PLN

Oferowany Wartburg to wersja De Luxe.

Wersja ta w odróżnieniu od wersji Standard różni się nadwoziem dwukolorowym z chromowanymi listwami bocznymi oraz wyposażony jest w dodatkowo w radioodbiornik Stern sport, dywaniki welurowe, podłokietniki z tyłu i z przodu, ramki reflektorów z daszkiem i tzw. słoneczka na felgach.
Zamontowany daszek przeciwsłoneczny na przedniej szybie (jako element dodatkowy wyposażenia) stanowił wówczas nie lada atrakcję.
Dzisiaj podnosi wartość kolekcjonerską pojazdu.

Wartburg od nowości eksploatowany jest w Polsce, zakupiony został w grudniu 1965 roku w Polmozbycie w Katowicach.
Oferowany pojazd nie jest restaurowany, jest całkowicie oryginalny i w 100 % kompletny, posiada pierwszy, fabryczny w 90% lakier.
Tapicerka auta jest fabryczna, kompletna, nie prana, bez śladów używania.

Wartburg jest po kilku koniecznych niewielkich naprawach mechanicznych, wyposażony w nowe opony.
W samochodzie wymienione zostały: cylinderek hamulcowy, pompkę spryskiwacza szyby, wkłady reflektorów, 6V rozrusznik itp.
Wymienione części zakupione zostały w niemieckiej firmie Ostmobile sprzedającej nowe, oryginalne części zamienne do samochodów produkowanych w DDR

Pojazd jest sprawny do jazdy.
Tak zachowany pojazd, z jego znaną historią, stanowi wysoką wartość kolekcjonerską, i można stwierdzić, że wart jest każdej złotówki.
Wśród innych ofert sprzedaży Wartburga, zamieszczonych w kraju i zagranicą, przedstawiony pojazd jest wyjątkowy.

Telefon: +48 607 060 480
Miejscowość: Gdańsk