Zakupy

Giełda Klasyków na Retro Motor Show 2017

Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show to zdecydowanie największe i najlepiej zorganizowane targi branżowe w Polsce. Już pierwsza edycja pokazała niesamowity potencjał tego wydarzenia, a sądząc po zapowiedziach drugiej, impreza już na stałe zagości w kalendarzach wszystkich fanów starej, dobrej motoryzacji. Giełda Klasyków od początku wspiera inicjatywę, angażując się w promocję oraz prezentując na targach przekrój samochodów z oferty portalu. W tym roku, w dniach 3-5 listopada, pragniemy zaprosić wszystkich czytelników na rekordowe jak do tej pory stoisko Giełdy Klasyków, na którym zobaczyć będzie można ponad 50 niesamowitych samochodów i motocykli oraz łódź motorową.
Czytaj dalej

Racing is life – Stylowe ubrania dla prawdziwych driverów

Serce bije Ci mocniej, gdy słyszysz charakterystyczny dźwięk silnika? Ożywiasz się, gdy prędkość przekracza tę uznaną powszechnie za bezpieczną? Oczy świecą Ci się, gdy widzisz znajome logo Gulf, Heuer lub dwa wyścigowe pasy? Hmm. Czyżbyś był fanem racingu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: społeczność miłośników motorsportu organizuje się coraz lepiej, a klasyczna motoryzacja, w tym wyścigi, szczególnie te z lat 60. i 70., czyli ze „złotych czasów” racingu, to obecnie jeden z głównych trendów w motoryzacji.
Czytaj dalej

Szybki serwis własnymi siłami

Początek roku to moment, w którym jeszcze mamy siłę i czas na noworoczne postanowienia. Porządek w garażu, konserwacja podwozia, wymiana pękniętej osłony reflektora i wszystkie te wkurzające drobiazgi, które na co dzień nie przeszkadzają aż tak bardzo, ale chciało by się je zrobić. Na fali nowych sił i chęci warto poszukać na spokojnie nowego korka wlewu oleju bo się uszkodził, sprawdzić ceny nowych siłowników klapy bagażnika czy po prostu zestawu najpotrzebniejszych żarówek.

Czytaj dalej

Części zamienne? Oto jest pytanie!

Posiadanie samochodu, który potocznie nazwać można „klasykiem”, czasem z wyboru, a czasem poprzez zasiedzenie lub spadek, może stać się wartością dodaną do życia każdego fana motoryzacji. Nasze miłości do klasycznych samochodów nigdy nie są łatwe. Są kapryśne, czasem nieznośne, mają wady, potrafią denerwować – zupełnie jak dzieci, czy drugie połowy.
Czytaj dalej

Land Rover Defender – 799 PLN – Warszawa

Przyzwyczailiście się zapewne, że na Giełdzie klasyków można zobaczyć wyłącznie klasyki, które można mieć na własność. Chciałbym rozszerzyć jednak prezentacje również o oferty, które można mieć na chwilę. Czyli – wypożyczenie klasyków. Na przykład taki Land Rover Defender, na godzinę lub na trzy. Wyprawa razem z instruktorem, który pokaże co i jak i da nam zasmakować off-roadu. W końcu zanim coś kupimy, warto to bliżej poznać. Znakomita sprawa, również na prezent dla zakręconej motoryzacyjnie bliskiej osoby.
Czytaj dalej