Alfa Romeo 1750 1969 – 199900 PLN – Zgierz

Battista Pininfarina otrzymał tytuł niekwestionowanego lidera w projektowaniu nadwozi i twórcy włoskiego stylu w designie samochodów. Alfa Romeo Spider była jego ostatnim dziełem. Najwięcej klasycznego smaku miała dostępna jedynie przez 3 lata seria pierwsza, zwana „Osso di seppia”. Wśród nich, najbardzie poszukiwana jest wersja Veloce z lat 1968-69, dostępna z 14-calowymi felgami i większym i mocniejszym silnikiem 1750. W Europie była ona zasilana tradycyjnie gaźnikami, za Oceanem otrzymała więcej mocy wraz z włoskim cudem techniki – układem wtrysku mechanicznego firmy SPICA (Società Pompe Iniezione Cassani & Affini). Otrzymała tam również krótszą nazwę – Alfa Romeo 1750. Wyprodukowano w tej wersji raptem 2000 sztuk wyłącznie 1969 roku i była to pierwsza wersja modelu Spider dostępna za Oceanem, dokładnie taka, jaką możecie pamiętać z filmu Absolwent z Dustinem Hoffmanem.

Alfa Romeo 1750
Rocznik: 1969
Przebieg: 23463 mil
Pojemność: 1779 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 132 KM

Cena: 199900 PLN

Oferta nr 06.

Mamy do sprzedaży z naszej ekspozycji muzealnej wyjątkową i piękną Alfa Romeo 1750 Spider Veloce. Alfa na pierwszym mechanicznym wtrysku „iniezione”, Alfa w oryginalnym stanie, nigdy nie restaurowana, nie spawana. Alfa w super stanie oraz w świetnej kondycji technicznej i wizualnej. Unikat, w takim stanie z pierwszej serii już nie dostępne. Ostatnio pojazd był demonstrowany na targach Retro Motor Show w Poznaniu, gdzie skupił na sobie liczną uwagę największych Ikon Motoryzacji.

Stan blacharki zewnętrznej – bardzo dobry, bez oznak korozji, pojazd bezwypadkowy. Wszystkie detale, chromy, dach, poszycia, emblematy, nawet farba na felgach w oryginale. Podłoga też w oryginalnej konserwacji.

Pojazd posiada wszystkie dokumenty i jest gotowy do rejestracji w Polsce na białe lub żółte tablice.

Dodatkowo do naszego pojazdu dodajemy opinie rzeczoznawcy, że jest to pojazd kolekcjonerski i oryginalny (ok 1000 pln oszczędności). Pomagamy w rejestracji na żółte tablice.

Kupują państwo pojazd od naszego muzeum Pojazdów Zabytkowych Tamte Lata w Zgierzu koło Łodzi.

Możliwy transport do Klienta.

Do obejrzenia o każdej porze dnia i pogodzie, stoi na hali ekspozycyjnej w muzeum.

Telefon: +48 666 167 168
Miejscowość: Zgierz

Kredyt na klasyka