Alfa Romeo 90 2.5 V6 1986 – 27600 PLN – Warszawa

Alfa Romeo 90, projektu Bertone, zadebiutowała w 1984 roku podczas targów motoryzacyjnych w Turynie. Podobnie jak mniejsza Alfetta otrzymała układ transaxle, pozwalający uzyskać lepszy rozkład mas dzięki skrzyni biegów umieszczonej przy tylnej, napędzanej osi. Zastosowane silniki również pochodziły z Alfetty, za wyjątkiem jednostek V6, które zapożyczono z flagowego modelu Alfa 6. Model słynął ze świetnego prowadzenia i był bogato wyposażony, szczególnie w topowej wersji oznaczonej znakiem czterolistnej koniczyny (Quadrifoglio Oro), takiej jak w ogłoszeniu. Na wyposażeniu odnajdziemy tu m.in. elektryczne szyby, komputer pokładowy i cyfrowy wyświetlacz, będący dziś bodaj największym smaczkiem tego rzadko spotykanego samochodu.

Alfa Romeo 90 2.5 V6 Iniezione Quadrifoglio Oro
Rocznik: 1986
Przebieg: 38000 km
Pojemność: 2464 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 154 KM

Cena: 27600 PLN

Wyposażenie:
– alufelgi,
– centralny zamek,
– elektryczne szyby,
– komputer pokładowy,
– elektrycznie regulowane fotele,
– radio

Mam do zaoferowania bardzo rzadki i piękny model Alfy Romeo.
Auto w pełni sprawne, nietuzinkowe, w 100% klimatyczne.
Ten konkretny egzemplarz to luksusowa wersja wyposażenia Quadrifglio Oro z najmocniejszym silnikiem 2,5 V6 o mocy 154 KM.
Jest wyposażony w elektryczne szyby, komputer pokładowy, elektrycznie regulowane fotele, wspomaganie kierownicy, centralny zamek, lakier metaliczny oraz cyfrowy wyświetlacz na desce rozdzielczej rodem z Knight Rider’a, brak tylko kultowej walizki.
Ciekawostką jest przedni splitter, który wraz ze wzrostem prędkości otwiera się, ale nie w celach aerodynamicznych, lecz poprawiających chłodzenie silnika.

Auto jest w wersji oryginalnej, bez renowacji i bezwypadkowe, w pełni sprawne i pełne wigoru.
Jedyną większą interwencją było odświeżenie powłoki lakierniczej.
Posiadam kilka zapasowych części, m.in. oryginalną kierownicę oraz wyświetlacz deski rozdzielczej.

Telefon: +48 794 631 874
Miejscowość: Warszawa