Alfa Romeo GTV 1997 – SPRZEDANA

Alfa Romeo GTV wyróżniała się harmonijnymi kształtami karoserii i pięknie zaaranżowanym wnętrzem, a na dodatek w topowej wersji potrafiła całkowicie oczarować samym brzmieniem silnika. V6 Busso to jednostka nazwana przez magazyn EVO najlepiej brzmiącym sześciocylindrowym silnikiem w historii i ktokolwiek miał okazję usłyszeć wie, że nie ma w tym określeniu cienia przesady. Do tych szczególnych wrażeń akustycznych można dodać fakt, że jest to jeden z najlepiej się prowadzących samochodów przednionapędowych swojej epoki. Jedyne co można zarzucić GTV, podobnie jak i innym Alfom z tego okresu, to fakt nienajwyższej trwałości i jakości wykonania. W przypadku samochodów używanych hobbistycznie – rzecz kompletnie bez znaczenia. W końcu Alfa to nie żona, to kochanka… Ideały są rzadkością i mają prawo swoje kosztować. Ta prezentuje się fenomenalnie i ma znikomy przebieg.

Alfa Romeo GTV
Rocznik: 1997
Przebieg: 33000 km
Pojemność: 2959 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 220 KM

Alfa Romeo GTV z 1997 roku z silnikiem Busso 3.0 V6.
Najbardziej „analogowa” wersja GTV 916, z pięciobiegową skrzynią manualną i gazem na lince, co powoduje, że samochód błyskawicznie reaguje na nawet najmniejszy ruch pedału gazu.
Samochód jest bezwypadkowy, po pełnym serwisie pod koniec lata 2016 roku, w którego skład weszły:
– wymiana rozrządu wraz z pompą wody,
– wymiana świec,
– wymiana wszelkich płynów ustrojowych (oleje w silniku i skrzyni biegów, płyn hamulcowy, chłodniczy),
– wymiana sprzęgła.

Na chwilę obecną samochód jest w pełni sprawny technicznie, zawieszenie w doskonałej kondycji, silnik mocny i pięknie brzmiący, hamulce sprawne.
Znalezienie GTV 916 z motorem 3.0 V6 z tak znikomym przebiegiem i co za tym idzie zużyciem jest już dzisiaj niezwykle trudne (auto ma już 20 lat i z tym motorem wyprodukowano ich jedynie 6375 sztuk), dlatego jest to propozycja dla miłośnika marki, który będzie potrafił docenić ten „skarb”.
Jedynym mankamentem samochodu jest akrylowy, czerwony lakier, który z biegiem czasu i wskutek działania czynników atmosferycznych częściowo wypłowiał.