Alfa Romeo Spider 1986 – 55000 PLN – Dziećmierowo

Klasyczna Alfa Romeo Spider to otwarty samochód sportowy produkowany pomiędzy 1966 a 1994 rokiem. 28 nieprzerwanych lat produkcji podzielone było na 4 kolejne serie. Prezentowany samochód to przedstawiciel serii trzeciej z lat 1983-89, nazywanej „Aerodynamica”. Nowe zderzaki, nowy zestaw tylnych świateł, ścięty tył i czarny spojler z tworzywa to pójście za modą początku lat 80-tych, które było wynikiem dogłębnych badań przeprowadzonych przez Pininfarinę w tunelu aerodynamicznym. Pod maską pracuje tu jednostka DOHC, mniejsza z dwóch wówczas dostępnych, ale za to wyposażona w zestaw podwójnych gaźników, co gwarantuje jej bardzo charakterne brzmienie.

Alfa Romeo Spider
Rocznik: 1986
Przebieg: 157000 km
Pojemność: 1600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 106 KM

Cena: 55000 PLN

Alfę sprowadziłem z Holandii około 10 lat temu. Była nieuderzona, kompletna i nadawała się do jazdy. 100% oryginał. Jako miłośnik motoryzacji postanowiłem, aby auto przeszło kapitalny remont. Zostało rozebrane do gołej blachy i zrobione wszystkie naprawy blacharskie, później lakiernicze – gdzie ze zwykłego koloru czarnego (wersja fabryczna) pomalowaliśmy w kolorze czarnym metalicznym z dodatkami płytek brokatu. Jeżeli chodzi o całą tapicerkę auto otrzymało nowe obszycie w nowym jasnym kolorze ecru (jak na zdjęciach; wersja fabryczna miała czarny środek).
Wszystkie elementy o kolorze srebrnym na nowo poddałem chromowaniu.
Zostały też poczynione wszystkie naprawy dotyczące zawieszenia (wymiana amortyzatorów i sprężyn) i silnika (kabli, świec, paska i inne).
Przez cały okres użytkowania Spider jest garażowany i używany wyłącznie w okresie wiosna – jesień, tylko przy pogodzie słonecznej.
Przez cały czas jest serwisowany.
Ze względu na atrakcyjny wygląd i dobrą kondycję auto sprawia mi i mojej rodzinie niezapomniane wrażenia z jazdy i przysparza dużo fan-u.

Telefon: +48 604 275 135
Miejscowość: Dziećmierowo