Alfa Romeo Spider 2001 – SPRZEDANA

Alfa Romeo Spider serii 916 miała przed sobą nie lada zadanie. Zastępowała prawdziwą legendę, model produkowany od 1966 do 1993 roku, cieszący niesłabnącą popularnością i cieszący kilka pokoleń miłośników motoryzacji. Nowa odsłona zachowała nazwę „Spider”, realizując ją za pomocą nowoczesnych środków. Podobnie jak niemal trzy dekady wcześniej, projekt nadwozia wykonało studio Pininfarina i podobnie jak u poprzednika – projekt wyróżniał się na ulicach, budząc zaciekawienie i zainteresowanie. Od strony technicznej wykorzystano platformę „Tipo Due” Fiata, co skutkowało przednim napędem i pozwoliło na zastosowanie własnych jednostek Alfy Romeo, w tym rewelacyjnych V6 konstrukcji Giuseppe Busso, oferowanych tu w wariancie 3-litrowym, w wersjach 12- i 24-zaworowych. Ten niewielki kabriolecik uzyskał dzięki nim doskonałe osiągi i fenomenalne brzmienie, co w otwartym samochodzie, dla prawdziwego motomaniaka, zawsze będzie pierwszorzędnym argumentem.

Alfa Romeo Spider
Rocznik: 2001
Przebieg: 120200 km
Pojemność: 3000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 220 KM

To jest mój prywatny samochód zakupiony w czerwcu 2015. Od tego czasu przejechałem około 2000 km (dokładna wartość do sprawdzenia). Samochód garażowany.

Samochód kupiony od szanowanego członka klubu Alfaholicy (www.alfaholicy.org). Samochód jest w bardzo dobrym stanie, zważywszy jego wiek. Dach elektryczny działa bez żadnych problemow.