Alfa Romeo Spider 3.0 V6 916 1996 – 41000 PLN – Wrocław

Alfa Romeo Spider Typ 916 nie miała łatwego zadania. Zastępowała absolutnie klasyczny model, ale oparta była na podzespołach, które wytyczyły całkowicie odmienną drogę projektu. Projektant nowej serii GTV/Spider, Enrico Fumia, z zadania wywiązał się fenomenalnie. Stworzył parę samochodów (coupe i roadster), które stylistycznie są całkowicie odmienne od wszystkiego, co królowało na rynku w latach 90. Ta sylwetka nawet dziś zdaje się być świeża i aktualna. W pierwszym etapie produkcji, do 1996 roku, w tym nadwoziu do wyboru były trzy jednostkie napędowe, a 3.0 V6 było najmocniejszą z nich. 3-litrówka w wersji 12-zaworowej zdolna była wykrzesać 192 KM. W tak małym nadwoziu jest to prawdziwy dynamit, doskonale sprawdzający się zarówno podczas niedzielnej przejażdżki, jak i podczas kilusetkilometrowej trasy.

Alfa Romeo Spider 3.0 V6 916
Rok produkcji: 1996
Pojemność silnika: 2959 ccm
Moc silnika: 141 kW / 192 KM
Przebieg: 129,424 km
Skrzynia biegów: manualna

Cena: 41000 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest Alfa Romeo Spider w kolorze czarnym z czarną skórzaną tapicerką. Topowa wersja silnikowa 3.0 V6 Busso. Sprowadzona ze Szwecji od drugiego właściciela. Wcześniej pojazd w latach 1996-2007 był użytkowany w Niemczech. Zachowana w bardzo ładnym stanie z drobnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Samochód był cały czas garażowany, nie posiada korozji. Wraz z autem teczka z dokumentacją serwisową, rachunkami, książką oraz dwa oryginalne kluczyki.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek. Posiada tylko małe ślady użytkowania jak odpryski w przedniej części nadwozia, małe ryski lakieru. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie idealnym. Komora silnika w bardzo dobrym stanie, jedynie trzy chromowane doloty mają ubytki powłoki chromu (koszt nowych 150 zł / szt). Lampy przednie i tylne w doskonałym stanie, bez pęknięć czy ubytków.

Wnętrze jest kompletne, posiada minimalne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka zachowana w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych przetarć czy uszkodzeń. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików.

Felgi aluminiowe wciąż w ładnym stanie z drobnymi śladami eksploatacji. Komplet dobrych opon letnich.

Dach materiałowy wciąż fabryczny w bardzo dobrym stanie. Szyba plexi cała.

Koło dojazdowe nieużywane, zestaw akcesoriów w bagażniku, oryginalny windschott – wiatrołap zakładany za fotelami.

Wykonane prace: brak.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Istnieje możliwość zorganizowania dowozu samochodu po zakupie do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Ask for export price for international buyers outside Poland.

Payment in any currency possible, cash or bank transfer, also crypto. Shipping to any country possible. We speak English. Wir sprechen Deutsch. Parliamo Italiano. Мы говорим по-русски.

Telefon: +48 507 433 488
Miejscowość: Wrocław
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl