VW Bank

Alfa Romeo Spider Veloce 1976 – SPRZEDANA

Alfa Romeo Spider to już prawdziwy klasyk w czystym tego słowa znaczeniu. Ten przepiękny Spider pochodzi z drugiej serii produkcyjnej, oferowanej w latach 1970-82 i potocznie nazywanej „coda tronca”, co we włoskim języku oznacza „ścięty ogon”. Odnosi się to do ostro zakończonej tylnej części pojazdu. Była to zmiana w stosunku do pierwszej serii, pozwalająca na uzyskanie większej przestrzeni bagażowej i korzystnej aerodynamiki. Słowo „Veloce” z kolei oznacza „szybki”, co było oznaczeniem zarezerwowanym wyłącznie dla samochodów napędzanych największą w ofercie, dwulitrową jednostką. Ten egzemplarz został pieczołowicie odrestaurowany ponad pięć lat temu i wciąż lśni pięknym blaskiem i świeżością. Przywieziony ze słonecznych Włoch bez oznak większej korozji został poddany renowacji w jednym z najbardziej renomowanych warsztatów w Polsce, gdzie nie szczędzono na kosztach. Z pewnością zrobi doskonałe wrażenie wszędzie tam, gdzie wybierze się nim nowy właściciel (lub właścicielka).

Alfa Romeo Spider Veloce 2000
Rocznik: 1976
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 129 KM

Przywieziony ze słonecznych Włoch bez oznak większej korozji został poddany renowacji w jednym z najbardziej renomowanych warsztatów w Polsce, gdzie nie szczędzono na kosztach. Decyzją poprzedniego właściciela pozostawiono jak największą ilość oryginalnych detali.
Prace blacharskie oraz lakiernicze zostały wykonane na bardzo dobrym poziomie.
To samo dotyczy się strony technicznej, takiej jak jednostka napędowa, skrzynia biegów, tylny most (dyferenciał) oraz elementy zawieszenia.
Elementy wyposażenia, takie jak deska rozdzielcza, konsola środkowa, boczki tapicerek drzwi pozostały w oryginalnym stanie. Poszycia foteli zostały odbudowane z najwyższej jakości skóry.
Poszycie dachu zostało wykonane z dobrze znanego fachowcom materiału Sonnenland.

Ostatni właściciel po odbudowie samochodu korzystał z niego jedynie w okresie letnim, natomiast zimą był garażowany w ciepłym i dobrze wentylowanym garażu. Samochód od czasu odbudowy przejechał trochę ponad 12000 km.

Gorąco polecam ten samochód każdemu, kto pragnie poczuć wiatr we włosach oraz usłyszeć pięknie grający silnik.
Do samochodu dołączam pełną dokumentację procesu renowacji pojazdu.