Alpha Porsche 936 Junior 1984 – 135000 PLN – Wrocław

Rozpalanie pasji do motoryzacji w sercach i umysłach pociech w każdym kraju wygląda inaczej i zależy od budżetu. Porsche 936 Spyder to 3-krotny zwycięzca Le Mans, jeden z najbardziej utytułowanych samochodów sportowych na świecie. W barwach zapachu Jules od Christiana Diora ten samochód osiągał sukces w 1981 roku, kiedy za kierownicą zasiadali Jackie Ickx i Derek Bell. Nic dziwnego więc, że i za niego zabrała się firma Alpha, założona przez Sobiesława Zasadę w 1977 roku. Współpraca Zasady z Porsche AG i Mercedes-Benz oraz możliwości produkcyjne firmy zaowocowały pomysłem stworzenia w zakładach Alpha samochodów spalinowych dla dzieci. Głównym rynkiem zbytu było USA i kraje Bliskiego Wschodu. Na Giełdzie Klasyków prezentowaliśmy już kilkukrotnie Mercedasa SL czy Porsche 911 od Zasady, ale po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć kultowe Porsche 936 w wersji Junior. Wyprodukowano ich około 180 sztuk, a ceny osiągane przez nieliczne pojawiające się na rynku egzemplarze rosną z roku na rok. Oczywiście tak jak i inne pojazdy od Alphy, tak i ten wyposażony jest w silnik spalinowy, manualną skrzynię biegów, oświetlenie, hamulec ręczny… posiada wszystko, czego może zapragnąć młody adept wyścigów, a dodatkowo z pewnością jest już pojazdem kolekcjonerskim.

Alpha Porsche 936 Junior
Rocznik: 1984
Pojemność: 206 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 5 KM

Cena: 135000 PLN

Wyposażenie:
– odpalane na rozrusznik oraz z szarpaka,
– światła mijania oraz drogowe,
– kierunkowskazy,
– światła stopu,
– sygnał dźwiękowy,
– hamulec ręczny.

Sprzedam oryginalne Porsche 936 Junior wyprodukowany przez firmę Alpha. Porsche to jest unikatowe i w perfekcyjnym stanie.
Silnik spalinowy Briggs&Stratton 5 KM.
Manualna skrzynia biegów (sprzęgło, hamulec, gaz).
2 biegi do przodu i wsteczny.
Zawieszenie resorowane, oświetlenie, sygnał dźwiękowy, kierunkowskazy, światła stopu, hamulec ręczny, odpalane z rozrusznika oraz ręcznie.
Długość 273 cm, szerokość 100 cm, wysokość 85 cm, masa własna 158 kg, prędkość maksymalna 70 km/h.

Telefon: +48 666 895 353
Miejscowość: Wrocław

Kredyt na klasyka