Audi 100 C3 1986 – 26900 PLN – Łódź

W zestawieniu z pudełkowatym C2, debiutujące w 1982 roku nowe Audi 100 C3 było prawdziwą rewolucją. Współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,30 był rekordowy, a osiągnięto go nie tylko wysmuklając sylwetkę, ale i pracując nad detalami, jak na przykład nad bocznymi szybami, które nie wchodzą tu w głąb uszczelki, a układały się gładko nad nią, nie tworząc niepotrzebnych zawirowań powietrza. W efekcie z tej samej mocy co u konkurencji, udawało się uzyskać wyższą prędkość maksymalną i niższe spalanie, a także niższy poziom hałasu w kabinie. Same plusy. Z czasem doceniono również dwustronnie ocynkowaną karoserię, która nie poddawała się korozji. Szczególnie cenione i lubiane jako youngtimery są wersje z pięciocylindrowymi silnikami, dające tej eleganckiej limuzynie piękne brzmienie i nieco bardziej drapieżny charakter. Takie R5 2,2 l potrafi zapewnić już całkiem niezłą dynamikę, a welurowe fotele zadbają, by poczuć się w podróży naprawdę dobrze. Na pokładzie jest tu nawet automatyczna klimatyzacja, co w połowie lat 80-tych było rzadko spotykanym elementem wyposażenia samochodu. Przesiadka z kilkuletniego Audi na taki statek niejednemu da do pomyślenia, czy droga ewolucji w motoryzacji oby na pewno idzie w dobrą stronę…

Audi 100 C3
Rocznik: 1986
Przebieg: 197000 km
Pojemność: 2200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 138 KM

Cena: 26900 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja automatyczna – naprawiona i przestawiona na ekologiczny czynnik r134,
– centralny zamek,
– oryginalne radio Audi,
– welurowa tapicerka,
– drewniana akcesoryjna kierownica Nardi,
– drewniana gałka zmiany biegów

Na sprzedaż wyjątkowo zadbany, pięknie zachowany egzemplarz Audi 100 C3 (Typ 44). Napędza go dynamiczny i pięknie brzmiący 5-cylindrowy silnik o pojemności 2200. Posiadał jednego właściciela urodzony 1928 r., przez cały okres serwisowany w ASO Audi.

Nadwozie wolne od korozji, lakier w bardzo dobrym stanie.
Wnętrze zachowane w idealnym stanie, bez śladów zużycia.
Unikatowa drewniana kierownica wyprodukowana przez znaną włoską firmę Nardi.
Posiada rzadko spotykane kultowe felgi “cookie cutter”, na które założone są nowe opony Continental.

Samochód świeżo po serwisie.
Wykonane prace:
– wymieniony rozrząd,
– uszczelka pokrywy zaworów,
– paski klinowe,
– filtr powietrza,
– filtr paliwa,
– olej silnikowy,
– olej skrzyni biegów,
– nowe wspomaganie hamulców,
– nowa klimatyzacja.

Samochód po kompleksowej odbudowie klimatyzacji na oryginalnych częściach – skraplacz osuszacz, sterowanie i uszczelnienia. Udało się dokupić ostatni dostępny w Europie do tego modelu skraplacz. Samochód ponadto po kompleksowym serwisie układu wtryskowego i wymianie rozdzielacza wtrysku oraz zawieszenia.

Samochód jest już zarejestrowany w Polsce i podsiada trzy elementy z drugim lakierem.

Telefon: +48 601 295 969
Miejscowość: Łódź