Audi 100 Turbo Quattro C3 1990 – 36000 PLN – Puławy

Audi 100 generacji C3 było pod wieloma względami przełomowe. Z wybitnie niskim współczynnikiem oporu aerodynamicznego, klejonymi na gładko szybami, było poważnym krokiem w stronę klasy premium. Firma nie zatrzymała prac rozwojowych w trakcie produkcji, dzięki czemu od września 1985 samochody te otrzymały w pełni cynkowaną elektrolitycznie blachę. Zadecydowano również, by zamieścić w tej limuzynie święcący triumfy w świecie rajdów napęd quattro, któtego skuteczność zaprezentowano w widowiskowy sposób w reklamie TV, kiedy czerwone C3, wyposażone jedynie w kolczaste opony, wjechało na skocznię Pitkävuori w Kaipola w Finlandii. Od 1986 do 1990 roku zastosowano tu jeszcze jedną innowację – silnik MC, czyli turbodoładowany, pięciocylindrowy, benzynowy. W prezentowanym egzemplarzu jest wszystko to, co było w tych autach najlepsze, a do tego manualna skrzynia biegów. Cudo.

Audi 100 2.2 E Turbo Quattro C3
Rocznik: 1990
Przebieg: 205000 km
Pojemność: 2200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 180 KM

Cena: 36000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja automatyczna,
– elektryczne szyby,
– elektryczne lusterka,
– centralny zamek,
– oryginalne radio Audi,
– welurowa tapicerka,
– skórzana kierownica,
– wykończenie wnętrza w drewnie.

Na sprzedaż legendarne Audi 100 c3 2.2 turbo quattro. Wyjątkowo zadbany, pięknie zachowany egzemplarz w poszukiwanej konfiguracji, silnik turbo i napęd quattro. Niezwykle skuteczny i święcący w latach 80 największe triumfy na rajdowych trasach napęd quattro i pięknie brzmiący 5-cylindrowy silnik turbo o pojemności 2200 zestrojony z manualną skrzynią biegów daje naprawdę dużo przyjemności 🙂

Samochód bezwypadkowy w oryginalnej konfiguracji z potwierdzonym przebiegiem. Nadwozie wolne od korozji, lakier w bardzo dobrym stanie.
Wnętrze zachowane w idealnym stanie, bez śladów zużycia.
Posiadał jednego właściciela w Niemczech ur.1939r.

Auto świeżo po serwisie.
Wykonane prace, wymienione:
– świece zapłonowe,
– przewody zapłonowe,
– kopułka, palec,
– wymieniona uszczelka pokrywy zaworów,
– pasek klinowy,
– filtr powietrza,
– filtr paliwa,
– olej silnikowy,
– olej skrzyni biegów i w napędach,
– nowe opony Goodyear.

Telefon: +48 501 365 898
Miejscowość: Puławy