Audi 200 C3 1988 – 23500 PLN – Gliwice

Audi 200 C3 to była topowa i najbardziej wyrafinowana propozycja niemieckiej marki, aż do czasu, kiedy pojawił się model V8. Powstawały dwie generacje, C2 od 1979 do 1982 roku oraz C3 od 1983 do 1991 roku. Auto było w dużej mierze podobne do modelu 100, ale pod maską pracowało tu zawsze pięć cylindrów, gwarantujące przyjemne i charakterystyczne brzmienie. Przód wyróżniał się szerszymi światłami, standardowymi światłami przeciwmgielnymi, dużym przednim spojlerem w kolorze nadwozia i inną maską. Podczas gdy setkę oferowano w kilku standardach wyposażenia, tu dostępny był tylko jeden – odpowiednio luksusowy. Wyjątkowy charakter tego samochodu poczujemy od razu zasiadając w jego wnętrzu – tu nawet fotele były inne, bardziej bogato wyściełane, tapicerowane doskonałej jakości welurem.

Audi 200 C3
Data produkcji: 1988
Pojemność silnika: 2225 ccm
Moc: 165 KM / 121 kW
Przebieg: 215,782 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Cena: 23500 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest Audi 200 C3 w nadwoziu sedan sprowadzone z Bazylei – Szwajcaria. Samochód bardzo bogato wyposażony, m.in. w: automatyczną klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów czy komputer pokładowy. W swoich czasach dwusetka była topowym, najdroższym modelem jakie stworzyło Audi, przed powstaniem jego następcy – modelu V8. Samochód od nowości w jednej rodzinie – użytkowany przez ojca, po jego śmierci samochód odziedziczył syn. Samochód skrupulatnie serwisowany – zachowała się książka serwisowa z 20 wpisami oraz 2 książeczki Abgas.

Nadwozie zachowane jest w dobrym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania. Lakier w ponadprzeciętnym stanie, mając na uwadze wiek samochodu. Występują oczywiście gdzieniegdzie delikatne zadrapania, ryski czy niewielkie wgniecenie pod tylną lewą lampą. Najsłabszą stroną samochodu jest przedni zderzak – brak listwy biegnącej nad reflektorami i grillem, pęknięty prawy kierunkowskaz, chrom na przednim zderzaku do odnowienia – brakująca listwa (lewy przód zderzaka) dorobiona u blacharza – wymaga lakierowania przy okazji odnawiania chromu. Temat do dopieszczenia dla nowego właściciela.

Wszystkie szyby oryginalne łącznie z czołową. Brak korozji.

Wnętrze w bardzo dobrym stanie, plastiki są matowe, tapicerka nie ma wytarć czy wyblaknięć, siedzenia niewysiedziane – wygląda praktycznie jak nowe. Drewna bez pęknięć w idealnym stanie. W bagażniku nieużywane koło dojazdowe i lewarek.

Felgi w bardzo dobrym stanie, wyglądają praktycznie jak nowe, komplet dobrych opon.

Silnik, skrzynia biegów, klimatyzacja pracują bez zarzutu. Klimatyzacja przerobiona w Szwajcarii na czynnik R134a, przez co w przyszłości nie będzie problemu z uzupełnianiem czynnika.

Wykonane prace:
– wymiana kompletnego rozrządu,
– wymiana pompy wody,
– wymiana wszystkich pasków klinowych,
– wymiana oleju w silniku z filtrem na Motul 10W40 poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– wymiana filtra powietrza,
– wymieniony akumulator.

Samochód jest po wszystkich opłatach, zarejestrowany w RP jako pojazd zabytkowy. W zestawie biała karta, komplet 3 oryginalnych kluczyków, instrukcja obsługi, książeczka serwisowa oraz dwie książeczki Abgas.
Istnieje możliwość dowiezienia samochodu pod adres nowego właściciela.

Telefon: +48 668 166 459
Miejscowość: Gliwice