KlasykaGatunku.pl

Audi 80 Diesel B2 1985 – SPRZEDANE

KlasykaGatunku.pl zaprasza do podróży w czasie do roku 1985. Audi 80 Diesel B2 z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 l, osiągającym zawrotną moc 54 KM. Egzemplarz wyjątkowy na skalę europejską ze względu na perfekcyjny, muzealny stan zachowania. Pomimo upływu 33 lat od opuszczenia fabryki samochód nie posiada żadnych śladów użytkowania ani upływu czasu. Od nowości przejechał jedynie 14 tysięcy kilometrów, w tym 400 km pokonane po malowniczych szwajcarskich drogach tuż po zakupie. Pojazd przeznaczony dla bardzo wymagających odbiorców, będzie piękną ozdobą każdej kolekcji samochodów.

Audi 80 Diesel B2
Rok produkcji: 1985
Pojemność silnika: 1588 ccm
Moc silnika: 54 KM
Przebieg: 14,119 km
Skrzynia biegów: manualna 4-biegowa

KlasykaGatunku.pl zaprasza do podróży w czasie do roku 1985. Audi 80 B2 z silnikiem diesla o pojemności 1,6 l, osiągającym zawrotną moc 54 KM. Egzemplarz wyjątkowy na skalę europejską ze względu na perfekcyjny, muzealny stan zachowania. Pomimo upływu 33 lat od opuszczenia fabryki samochód nie posiada żadnych śladów użytkowania ani upływu czasu. Od nowości przejechał jedynie 14 tysięcy kilometrów, w tym 400 km pokonane po malowniczych szwajcarskich drogach tuż po zakupie. Pojazd przeznaczony dla bardzo wymagających odbiorców, będzie piękną ozdobą każdej kolekcji samochodów.

Co ciekawe, posiada wciąż fabryczne opony Uniroyal Rallye z 1985 roku. Nie są nawet spękane ze względu na postój w idealnych warunkach.

Lakier jest oczywiście nadal na każdym centymetrze nadwozia fabryczny. O dziwo nie posiada również żadnych widocznych uszkodzeń jak wgniecenia, rysy czy odpryski. Najmniejszego śladu korozji czy nalotu nie ma nigdzie.

Wnętrze zachowane w stanie prospektowym. Materiał nie posiada wyblaknięć ani żadnych uszkodzeń. Środek wygląda i pachnie jak pierwszego dnia. Plastiki matowe, fabryczne radio i dywaniki. Brak śladów użytkowania.

Komora silnika, spód auta i wnęki nadkoli w stanie niesamowitym. Tutaj od wyjazdu z fabryki nic się nie zmieniło. Wątpimy, czy samochód stał kiedykolwiek chociaż chwilę na zewnątrz. Wszelkie gumowe elementy są jak nowe. Fabryczne tłumiki wyglądają jak nowe. Fabryczne tarcze hamulcowe i klocki. Całości dopełnia wszechobecny fabryczny wosk konserwujący.

Kompletna dokumentacja w oryginalnym etui jest zachowana. Samochód został kupiony przez pierwszego i jedynego właściciela dnia 25.02.1986 w salonie AMAG na terenie Genewy, Szwajcaria. Książka serwisowa dokumentuje dwie wizyty w serwisie:
– przy przebiegu 6,815 km dnia 16.12.1986
– przy przebiegu 13,438 km dnia 07.10.2008

Wykonane prace: nowy akumulator Bosch.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.