KlasykaGatunku.pl

Audi A8 D2 1999 – SPRZEDANE

Audi A8 D2 to był samochód, którym niemiecki producent po raz pierwszy dopadł konkurencję w segmencie samochodów luksusowych. Nie tylko stworzył równie dobry wóz, ale i zaoferował coś więcej. Pierwsze rzecz – napęd quattro. Dziś obie osie napędzają wszyscy, ale w roku debiutu modelu A8 D2 – 1994 – nie oferowała tego ani S klasa Mercedesa, ani seria 7 od BMW. Druga sprawa – ASF – w pełni aluminiowa konstrukcja nadwozia, która sprawiła, że na masie oszczędzono kilkaset kilogramów. To były lata, kiedy Audi reklamowało hasło „Vorsprung durch Technik” – „przewaga dzięki technice”, a flagowy model bł prawdziwym popisem technologicznych możliwości. Po upływie dwóch dekad ten model wciąż może robić świetne wrażenie. Grunt, by był we właściwych rękach, bo inaczej będzie wyglądał egzemplarz od pierwszego właściciela ze Szwajcarii, a inaczej od wioskowego głupka. Ten jest po szeroko zakrojonym serwisie i zapowiada się świetnie.

Audi A8 D2 4.2 Quattro
Rok produkcji: 1999
Pojemność silnika: 4172 ccm
Moc silnika: 228 kW / 310 KM
Przebieg: 174,776 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Audi A8 Quattro w kolorze srebrnym z czarną skórzaną tapicerką. Sprowadzone z Sankt Gallen, Szwajcaria od pierwszego właściciela. Zachowane w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa, książka serwisowa, książka badań spalin “Abgas” ze spisywanym przebiegiem średnio co dwa lata. Ostatni serwis wykonany w Szwajcarii był przy przebiegu 160 tysięcy kilometrów. U nas samochód przeszedł obszerny serwis mechaniczny i jest gotowy do jazdy.

Nadwozie nie posiada korozji, wgnieceń ani innych mankamentów. Widoczne są jedynie normalne ślady użytkowania, takie jak drobne rysy, odpryski lakieru od kamieni w przedniej części nadwozia. Jeśli to dla kogoś istotne, w większości posiada wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym.

Wnętrze jest kompletne, bez śladów zużycia. Skórzana tapicerka zachowana w bardzo ładnym stanie, bez widocznych uszkodzeń. Kierownica i lewarek bez nadmiernego zużycia. Przyciski nie są powycierane. Oryginalne radio w pełni sprawne. Wykończenia drewniane bez pęknięć, jak nowe.

Wyposażenie bagażnika kompletne. Tapicerka nie posiada uszkodzeń. Komplet narzędzi, nieużywane koło zapasowe.

Alufelgi w bardzo dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń, komplet nowych opon.

Wykonane prace:
– wymiana uszczelek pokryw zaworów,
– wymiana oleju silnikowego na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– wymiana kompletnego rozrządu,
– komplet nowych tarcz i klocków na obu osiach,
– komplet nowych opon,
– nowa przekładnia kierownicza i czujnik servotronic,
– świeży płyn hamulcowy,
– świeży płyn wspomagania, płukanie układu,
– nowy termostat i świeży płyn chłodniczy,
– wymiana filtrów powietrza,
– nowy filtr paliwa,
– komplet nowych świec zapłonowych,
– nowy akumulator Banner.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.