Audi design Cross Pro 2005 – 11900 PLN – Chodzież

Wymień nazwę „Quattro GmbH”, a większości entuzjastów Audi pomyśli o niezawodnym napędzie na 4 koła. Ten niewielki oddział Audi jest odpowiedzialny za modele z edycji specjalnych, takie jak RS6, RS7 czy wyścigowe A4 DTM. Oprócz tych specjalnych samochodów, firma Quattro GmbH jest również odpowiedzialna za pozornie nieskończoną paletę opcji wyposażenia wnętrza i ulepszeń w celu dostosowania Audi do konkretnych wymagań. Mimo to osoby znające tę markę mogą być zaskoczone, wiedząc, że Quattro GmbH stoi również za projektowaniem i produkcją rowerów marki Audi. Dzięki reputacji marki takiej jak Audi, a także zasobom, które firma ma na wyciągnięcie ręki, Quattro GmbH zdecydowało się również zbudować naprawdę wyjątkowe rowery. Stworzenie urzekających aluminiowych ram, zaprojektowanych przez Audi Design, zostało wsparte przez Centrum Projektowe w Neckarsulm – to samo, które pracowało nad rozwojem samochodów mocnego kalibru, takich jak Audi R8 i Lamborghini Gallardo. Dodatkową konstrukcję ramy wykonał partner rozwojowy, firma ADP Engineering GmbH. Dzięki zastosowaniu lekkiego metalu, z którego Audi było dobrze znane, a konkretnie stopu 7020 T6 w przypadku ram rowerowych, masa została ograniczona do minimum. Sam projekt został zainspirowany zasadami Audi Space Frame.

Audi design Cross Pro
Rocznik: 2005

Cena: 11900 PLN

Projekt Audi design Cross Pro RS został opisany jako „pionierski” i z pewnością pokazują unikalne cechy, jakich nie znajdziesz w sklepie z rowerami na rogu. Kształt ramy i wspornik siedziska zostały opracowane specjalnie przez Audi. Malowanie przypominające barwy rajdowe firmy z lat 80-tych (pomarańczowy kolor perła metallic – rewelacyjnie mieni się w słońcu) sprawia, że całość wygląda jeszcze bardziej nietuzinkowo. Podobnie jak w przypadku innych ofert RS Audi, produkcja Cross była ograniczona, w tym przypadku do zaledwie 150 sztuk na całym świecie, co zapewni wstęp do bardzo szczelnego grona tego ekskluzywnego świata rowerów Audi.

Audi Cross Pro jest w pełni amortyzowane, wyposażone w amortyzowany widelec ACROS z przodu i tylny amortyzator FOX. Taka konstrukcja minimalizuje ugięcie momentu obrotowego ramy roweru, które jest wynikiem zmiany ciężaru lub ciężkiej wspinaczki. Ten system SPV doskonale tłumi przeszkody i nierówności na drodze i podobnie jak wiele zestawów zawieszenia z wyższej półki, można go regulować z przodu i z tyłu, aby uzyskać preferowany poziom tłumienia.

Duże hamulce tarczowe wyglądają pociągająco w każdym Audi, z pewnością tak jest również w przypadku Cross. Aby uzyskać siłę hamowania, Audi sięgnęło po całkowicie hydrauliczne i niezwykle mocne hamulce tarczowe Shimano. Ten rodzaj konstrukcji zapewnia większą precyzję i niezawodność zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach niż bardziej tradycyjne układy hamulcowe do rowerów.

Koła są obute w opony Schwalbe Rocket Ron. Ta opona ma obniżyć opór toczenia i hałas drogowy na gładkiej nawierzchni, ale nie traci przyczepności w błocie. Schwalbe chwali się również, że mieszanka gumy zapewnia lepsze prowadzenie na mokrej nawierzchni.
Dla tych, którzy są miłośnikami zarówno rowerów, jak i Audi, pomysł inwestycji w Audi Cross Pro jest kuszący.

Telefon: +48 511 226 821
Miejscowość: Chodzież