Austin-Healey 3000 1960 – SPRZEDANY

Austin-Healey 3000 należy, obok takich legend jak Jaguar E-Type czy Aston Martin DB5, do ekstraklasy brytyjskich klasyków. Ten efektowny roadster był wytwarzany w latach 1959 – 1967 przez Austin Motor Company, a jego oznaczenie modelowe pochodzi od zaokrąglonej wartości pojemności skokowej silnika. Mocna jednostka napędowa i lekka karoseria zapewniają bardzo dobre osiągi. 6-cylindrowy silnik z niezwykle poszukiwanymi trzema gaźnikami SU chętnie wkręca się na obroty dostarczając 132 konie mechaniczne. Długi przód i tył z wysoko poprowadzoną linią błotników to kwintesencja sportowego sznytu z tamtych lat. Samochód był dostępny w konfiguracji dla dwóch lub czterech pasażerów, Novanta Classics prezentuje wersję w układzie 2+2.

Austin-Healey 3000
Rocznik: 1960
Przebieg: 1 000 km
Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
Pojemność silnika: 2912 cm3 R6 3xSU
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc silnika: 132 KM

Prezentowany przez nas Austin-Healey 3000 BT7 Tri Carb z 1960 roku należy do poszukiwanej przez kolekcjonerów czteromiejscowej wersji z trzema gaźnikami SU HS4 oraz centralnie umieszczonym lewarkiem skrzyni biegów uzupełnionej o overdrive.

Samochód został pieczołowicie odrestaurowany z nakładem kilku tysięcy godzin pracy z zastosowaniem oryginalnych części, wyśmienitych chromów, wysokogatunkowej włoskiej skóry i wszelkich materiałów z najwyższej półki. Motor jak i wszystkie podzespoły są po kompletnej odbudowie. Jesteśmy dumni z posiadania tego egzemplarza oraz z możliwości dostarczenia Wam tak doskonałej i ekskluzywnej motoryzacji.