Austin-Healey Sprite Mark II 1962 – 57000 PLN – Gdańsk

Austin-Healey Sprite Mark II, zaprezentowany w 1961, roku to następca lubianego modelu zwanego „Frogeye” („żabie oczy” – ze względu na charakterystycznie uformowany przód samochodu). Druga generacja Sprite’a otrzymała bardziej tradycyjną formę, nie zmieniły się za to filigranowe rozmiary samochodu i niewielka masa, poniżej 800 kg. Dzięki niej nawet niewielki, niespełna litrowy silnik BMC A-series zapewnia sportowe wrażenia i satysfakcjonujące osiągi. Obecnie jest to bardzo poszukiwane auto przez entuzjastów małych, angielskich kabrioletów i roadsterów. Ten egzemplarz przybył do Polski z północy Szwecji… jak widać nawet w tak trudnym klimacie nie brakuje miłośników wiatru i kontaktu z naturą.

Austin-Healey Sprite Mark II
Rocznik: 1962
Przebieg: 50200 km
Pojemność: 948 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 50 KM

Cena: 57000 PLN

Austin-Healey Sprite to prawdziwy roadster z rodziny „angielskich sportowców”.
Ten wyjątkowy egzemplarz został sprowadzony z północnej Szwecji i z uwagi na charakter karoserii był użytkowany tylko i wyłącznie w słoneczne dni.
Zachowany w bardzo dobrej kondycji blacharsko-lakierniczej.
Podzespoły mechaniczne, takie jak silnik, skrzynia biegów, tylny most oraz układ jezdny i hamulcowy zostały pieczołowicie odbudowane pięć lat temu przez ekipę wyspecjalizowanych fachowców.
Reasumując samochód powadzi się po prostu świetnie, rzecz jasna z poczuciem tamtych wspaniałych lat motoryzacji.

Do samochodu dołączam obszerną historię serwisową.

Telefon: +48 690 681 666
Miejscowość: Gdańsk