Bentley Arnage R 2004 – 159000 PLN – Krapkowice

Dla wielu fanów tak wygląda ostatni prawdziwy Bentley. Majestatyczny, z tradycyjną brytyjską jednostką V8, której korzenie sięgają 1959 roku. Ten silnik wówczas generował około 200 KM, lecz doskonałe założenia projektowe pozwoliły na wspaniałą i trwającą blisko pół wieku ewolucję silnika, który w międzyczasie otrzymał dwie turbosprężarki, katalizatory i zaawansowane sterowanie wtryskowe. W rezultacie zmniejszono zużycie paliwa o 40%, przy ponad dwukrotnym podniesieniu mocy (Arnage R osiąga 405 KM, a to jeszcze nie było ostatnie stadium ewolucji tego silnika). Równie imponujący jest moment obrotowy, który wynosi 875 Nm już przy 1,800 obr./min. Wrażenia z jazdy są takie, że wprost trudno uwierzyć, że ta forteca na kołach waży ponad dwie i pół tony… ale ma do tego prawo, w końcu komfort i luksus są tu na prawdziwie królewskim poziomie.

Bentley Arnage R
Rocznik: 2004
Przebieg: 103500 km
Pojemność: 6750 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 405 KM

Cena: 159000 PLN

Oto on: szlachetny Bentley Arnage R w wyjątkowo dobrym stanie wizualnym i technicznym.
Wersja europejska, bezwypadkowy, gwarantowany oryginalny przebieg 103500 km.
Samochód wyprodukowano na rynek niemiecki, ale jako nowy został sprowadzony do Japonii z kierownicą oryginalnie jak jest, czyli po lewej stronie.

Ogółem zostało wyprodukowanych niewiele sztuk tego modelu, dlatego ten ARNAGE oceniany jest jako bezpieczna lokata z potencjałem wzrostu cen. Początkowo do napędu używano silnika V8 firmy BMW o pojemności 4,4 litra z podwójnym turbodoładowaniem opracowanym przez firmę Cosworth, później zastąpiono go jednostką Bentleya V8 6,75 litra, w który wyposażony jest ten egzemplarz ARNAGE.

Środek to mistrzostwo wykonania: w każdym detalu czuć luksus i widać legendarny brytyjski kunszt i dopracowanie. Skóra w połączeniu kontrastującym obszyciem, jak również kierownica i inne detale są w bardzo dobrym stanie, nic nie zniszczone i nie poprzecierane. Pełne możliwe wyposażenie, jakie sobie można wyobrazić.

Opisuję tę ikonę motoryzacji w samych superlatywach, bo na to zasługuje.

Samochód zarejestrowany w Polsce.
Serwisowany w ASO Bentley, perfekcyjnie doinwestowany.
Wszystko doprowadzone do perfekcyjnego stanu w ASO (faktury do wglądu).

Faktura VAT marża.

Telefon: +48 606 502 793
Miejscowość: Krapkowice