Bentley Eight 1991 – SPRZEDANY

Legenda marki Bentley rodziła się w latach 20-tych ubiegłego wieku, kiedy wozy wyścigowe tej marki dzieliły i rządziły na torach wyścigowych całej Europy. W 1931 roku Bentley Motors Limited został kupiony przez Rolls-Royce’a i odtąd Bentleye stanowiły sportowe wersje wozów tej luksusowej brytyjskiej marki. Bentley Eight wprowadzony został na rynek w 1984 roku jako podstawowy model w ofercie. Jego sercem jest potężne V8 Rolls Royce’a, o charakterystycznej dla marki pojemności 6,75 l i mocy, którą można określić jako wystarczająca. Model do 1992 roku wyprodukowano w 1736 sztukach. Budowano je w całości ręcznie, wykorzystując wysoki poziom rzemiosła, jakiego zawsze oczekiwano od samochodów najbardziej zacnej, brytyjskiej marki.

Bentley Eight
Rocznik: 1991
Przebieg: 48900 km
Pojemność: 6750 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 250 KM

Wyposażenie:
– centralny zamek,
– wspomaganie kierownicy,
– elektryczne szyby tylne,
– elektryczne szyby przednie,
– alarm,
– elektrycznie ustawiane fotele,
– radio fabryczne,
– alufelgi,
– tapicerka skórzana

Zapraszam Państwa do zakupu legendarnego Bentleya Eight z ostatniego pełnego roku produkcji, czyli 1991 (był produkowany w latach 1984-1992). Na cały świat zostało wyprodukowanych tylko trochę ponad 1700 sztuk, a technicznym bratem jest model Bentley Mulssane. Silnik ma jedyna słuszną pojemność, tak jak w Rolls Royce, czyli 6 litrów i trzy czwarte, czyli 6,75 l i jest to silnik V8. Samochód jest w świetnym stanie blacharskim, nie ma śladów rdzy i ogólnie jest bardzo ładny, jak na te lata. Przebieg jest ultra niski, bo tylko 30950 mil i jest to przebieg faktyczny. Bentley jeździ jak nowy, nie ma żadnych luzów w zawieszeniu, wszystkie drzwi domykają się bardzo ładnie.

Tapicerka skórzana w idealnym stanie, koła w stanie takim, jak wychodziły z fabryki, z ogumieniem z wysokim bieżnikiem. Dywany o grubości 5 cm z owczej skóry, 19 oryginalnych warstw lakieru na karoserii, masa samochodu to 2385 kg, tylne zawieszenie wspierane płynem hydraulicznym, a skrzynia biegów oczywiście automatyczna. Silnik został wyposażony w najnowszej generacji instalację wtryskową, ustawioną komputerowo, silnik generuje 250 KM z możliwością podniesienia (oryginalny układ wtrysku jest zdemontowany i zapakowany w bagażniku). Nowy akumulator marki Varta.

Do naprawy – raz się zamyka centralny zamek a raz nie, szyba kierowcy nie zawsze się domyka, do uszczelnienia wspomaganie kierownicy, do poprawy hamulec ręczny, klimatyzacja do odpalenia, lakier na bocznych, górnych, drewnianych częściach do ponownego położenia.

Samochód jest bezwypadkowy. Posiadam wszystkie książki obsługi, gwarancji, assistance, pierwszego odbioru itp. jakie otrzymywało się w salonie sprzedaży. Posiadam również dwa komplety oryginalnych kluczy z pilotami i specjalne klucze do kołpaków i zdejmowania zaślepek z zamków kół. Samochód ma opłaconą akcyzę i wszystkie dokumenty potrzebne z Wielkiej Brytanii do rejestracji w Polsce.