BMW 2002 tii 1972 – 148000 PLN – Warszawa

BMW 2002 tii idealnie spełniało funkcje, które identyfikujemy z marką do dziś. Wyposażone w dwulitrowy silnik o mocy 130 KM wśród popularnych niemieckich sedanów nie miało sobie równych. Elegancka lecz zadziorna stylistyka, wysoka jakość wykonania oraz świetne właściwości dynamiczne przysporzyły mu wielu fanów i doskonale napędzały sprzedaż. Oznaczony poszukiwanym akronimem „tii” model był najszybszy wśród wolnossących propozycji. Ten egzemplarz został delikatnie usportowiony, dla zapewnienia jeszcze lepszych wrażeń zza kierownicy.

BMW 2002 tii
Rocznik: 1972
Przebieg: km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 130 KM

Cena: 148000 PLN

Wyposażenie:
– sprężyny obniżające (chyba h&r) oraz amortyzatory zółte bilstein B6,
– wydech kompletny ze stali nierdzewnej marki Larini,
– dodatkowo do samochodu dokładam „ostry” wałek rozrządu schrick 292 stopnie,
– gniazdo USB do ładowania telefonu 🙂

Samochód sprowadzony do Polski w 2007 roku z USA (Boston), od tego czasu w posiadaniu jednej osoby. Tuż po sprowadzeniu, została zrobiona konwersja na wersję europejską (zmienione zderzaki, lampy, usunięte światła obrysowe). W związku z usunięciem obrysówek, auto zostało polakierowane na nowo, w oryginalnym kolorze Chamonix. Nie było nigdy przez nikogo restaurowane (z wyjątkiem lakierowania, jednak nie wymagał żadnych ingerencji blacharskich).

W tamtym też czasie silnik został wyjęty, rozebrany, uszczelniony i umyty oraz złożony ponownie – wciąż jest w dobrym stanie. Ogniska korozji i bąble pod lakierem występują jedynie na poszyciach zewnętrznych. Spód auta, progi, mocowania tylnej belki i zawieszeń w bardzo dobrym stanie, nigdy nie łatane ani malowane, naturalna 49-letnia patynka.

Kilka lat temu wymieniona podsufitka wraz z tapicerką siedzeń, kanapy i boczków drzwiowych (granatowa skóra w oryginalnym kolorze i kroju). 2 lata temu założone nowe opony Michelin o klasycznym bieżniku. Odpowiednie brzmienie zapewnia kompletny wydech ze stali nierdzewnej Larini. Zawieszenie delikatnie obniżone wraz z amortyzatorami bilstein b6 w super stanie. Auto jeździ wzorowo, wymaga jedynie odświeżenia z zewnątrz i poprawy detali.

Samochód od 2007 roku w rękach jednej osoby, używane bardzo często do normalnego poruszania się po mieście (z pominięciem okresu jesienno-zimowego). Nie jest to wystawowa perełka, raczej auto do konkretnego jeżdżenia, mechanicznie w bardzo fajnej kondycji, serwisowane na bieżąco i niewymagające gruntownej odbudowy.

Telefon: +48 799 923 433
Miejscowość: Warszawa