BMW 3.0 CS E9 1973 – SPRZEDANE

BMW E9 to sportowe coupe z lat 1968 – 1975, które ma niepowtarzalny styl, klasę i starzeje się w przepiękny sposób. Budowane było ręcznie w zakładach Karmanna w Rheine. Opracowane zostało na bazie modelu 2000 CS, które dostosowano do użycia silników sześciocylindrowych serii M30 pochodzących z dużego sedana, modelu E3. Prezentowane BMW 3.0 CS to model po zmianach liftingowych z kwietnia 1971 roku. Zasilane podwójnymi gaźnikami, zdolne jest rozwinąć moc 181 KM. Ten egzemplarz wyposażony jest w zawsze ile widzianą w klasycznym BMW manualną skrzynię biegów. Zbudowano ich 4455 sztuk.

BMW 3.0 CS E9
Rocznik: 1973
Przebieg: 115000 km
Pojemność: 2966 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 181 KM

BMW E9 jest to kultowy samochód lat 70-tych. Rozpoznawalny wszędzie i na całym świecie, ponieważ połączono w nim wszystkie najlepsze rzeczy sportowego coupe marki BMW.

Prezentowany samochód pochodzi z Niemiec i był kilka lat temu restaurowany. Silnik jest w super kondycji, bardzo dobrze pracuje i idealnie zapala. Środek samochodu nadal prezentuje się bardzo dobrze. Karoseria jest w dobrym stanie, mimo to widać oznaki rzeczy, które w tym modelu są wrażliwe i wymagają poprawy po kilku latach, ponieważ standard napraw sprzed kilku lat był inny niż obecny.

Według naszej oceny samochód nadaje się do codziennej jazdy i do cieszenia się nim od zaraz, ponieważ nie wymaga naprawy, a na projekty po pełnej renowacji trzeba czekać 2-3 lata i kosztują ponad 2 razy więcej. Dodatkowo jest bardzo sprawny technicznie, nie wymagający napraw.

Kredyt na klasyka