BMW 316 E21 1981 – SPRZEDANY

BMW E21 to pierwsza generacja kompaktowego, luksusowego BMW serii 3, produkowana od czerwca 1975 do grudnia 1983 roku. Za jej charakterystyczne rysy odpowiedzialny jest Paul Bracq, dyrektor ds. designu w BMW od 1970 do 1974 roku. Przód nowego samochodu został zdominowany przez charakterystyczny dla BMW grill, a linia boczna ma kształt klina, ze słupkiem z charakterystycznym zagięciem Hofmeistera. Nowatorski był pomysł na kokpit, ze zwróceniem zegarów w stronę kierowcy, co stało się znakiem rozpoznawczym marki na lata. Początkowo dostępne były następujące 3 serie modeli: 315, 316, 318, 320 oraz 320i. BMW 316 E21 to wersja z silnikiem o pojemności 1,8 l, zasilanym gaźnikowo. Podobnie jak pozostałe czterocylindrowe wersje, wyróżnia się jedną parą przednich, okrągłych świateł. E21 odniosło ogromny sukces, będąc podstawą popularności jego następcy, legendarnego E30. Dziś szczególną radość budzą egzemplarze zachowane w doskonałym, oryginalnym stanie. Egzemplarz taki jak ten, sprowadzony z Włoch, to już na rynku ogromna rzadkość.

BMW 316 E21
Rocznik: 1981
Przebieg: 73475 km
Pojemność: 1766 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 90 KM

Wyposażenie:
– radio fabryczne,
– elektrycznie sterowane lusterko boczne kierowcy.
– elektrycznie wysuwana antena.

Przedmiotem sprzedaży jest BMW E21 316. Samochód sprowadzony z Włoch, zachowany w idealnym stanie, z niewielkimi śladami użytkowania. Wraz z samochodem przekażemy dokumentację serwisową, książki, broszury, prospekty oraz dokumentację potwierdzającą zarejestrowanie BMW we Włoszech jako pojazd zabytkowy.

Nadwozie jest w stanie bardzo dobrym, nie posiada żadnej korozji lub nalotów korozji. Podwozie, komora silnika i wnęki nadkoli w stanie idealnym.
Wnętrze jest kompletne, plastiki matowe, fotele i podsufitka w stanie bardzo dobrym.
Kompletny, oryginalny zestaw narzędzi w bagażniku.

Samochód przechowywany przez 41 lat w suchym garażu, brak jakichkolwiek oznak korozji, nalotów korozji czy uszkodzeń. Samochód w 100% oryginalny, lakier w 90% ma oryginalną powłokę i prezentuje się fenomenalnie.

Prezentowany egzemplarz BMW e21 jest doskonałą okazją na dobrą i pewną lokatę kapitału.

Auto ma kilka rys, które zostały przez poprzedniego właściciela zaprawione, nie wpływają znacznie na estetykę pojazdu.