BMW 316i E30 1989 – 33000 PLN – Polkowice

BMW E30 zdobyło ogromną popularność dzięki swojej uniwersalności. W zależności od silnikowej wersji pełniło swoją funkcję jako bolid dla szybkiej młodzieży albo jako skromny wózek na zakupy i do odwożenia dzieci do szkoły. Choć Ci szukający aut z pierwszej grupy miewają czasem problemy ze zrozumieniem grupy drugiej – to wśród samochodów w spokojnej specyfikacji odnajdziemy najpiękniejsze okazy. BMW 316i E30 z manualną skrzynią z ogłoszenia to idealny przykład – tu pierwsze skrzypce gra użyteczność i funkcjonalność. Ówczesne hasło – Freude am Fahren nie obowiązuje przecież tylko wtedy, kiedy auto idzie w poślizgu.

BMW 316i E30
Rocznik: 1989
Przebieg: 189000 km
Pojemność: 1600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 102 KM

Cena: 33000 PLN

Przedmiotem tego ogłoszenia jest moje BMW 316i e30 coupe 1989 r.

Samochód jest w bardzo dobrej jak na swoje lata kondycji. Wersja bez szyberdachu, w samochodzie były zrobione małe kosmetyczne zabiegi lakiernicze, na samochodzie nie ma szpachli, na co wskazują różnego rodzaju pomiary mierników. Wnęki czy miejsca newralgiczne znane w tym modelu są wolne od rdzy. Samochód ma przepiękna kolorystykę, brąz wpadający w złoto z zewnątrz, brązowe wnętrze oraz brązowe szyby. Lakier został zabezpieczony wysokiej klasy powłoka ceramiczną, a plastiki czy listwy specjalnym chroniącym środkiem. Wypolerowane zostały również chromy, które odzyskały swój blask, na wszystkie szyby została położona niewidzialna wycieraczka.

W samochodzie działa wszystko. Choć wyposażenie jest ubogie, to nadaje klimatu. Silnik dostał sezonowy pakiet oleju filtrów płynów. Samochód jest w pełni sprawny oraz gotowy do kolejnych kilometrów, które stale rosną, bo jak widać pogoda dopisuje. Auto jest garażowane cały czas, nie widzi brzydkiej pogody oraz deszczu.

Wnętrze jest bardzo dobrze zachowane, nie ma dziur, przetarć. Klimatu dodają również brązowe dywaniki, wszystko jest kompletne.

Proszę pamiętać, że mimo godnego stanu posiada malutkie mankamenty adekwatne do wieku. BMW daje bardzo dużo radości oraz zwraca uwagę na siebie, często przechodnie pokazują okejki mówiąc, że takich już coraz mniej.

Podsumowując jest to naprawdę ciekawy egzemplarz. Mimo małej pojemności i biednego wyposażenia cieszy i rozkochuje klimatem. Zapach również pozostał. Kompletny, sprawny, chętny do jazdy, zdrowy. Do samochodu dokładam 2 komplet felg słoneczek z rocznika oraz dwa oryginalne kanistry BMW (jeden mniejszy, drugi większy). Została założona jeszcze tylna żaluzja od PDK Classic dobrana w kolor boczków. Chętnych na oględziny zapraszam. Jazda próbna oczywiście po okazaniu gotówki.

Pozdrawiam serdecznie więcej zdjęć naturalnie wyślę na maila lub Messenger.

Telefon: +48 665 509 383
Miejscowość: Polkowice