BMW 318i Touring E30 1989 – SPRZEDANE

BMW serii 3 w karoserii Touring (kombi) to wóz, który powstał w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy, choć początkowo… nie był nawet planowany. Z projektem tym związana jest postać pracownika BMW, Maxa Reisböcka, który własną propozycję kombi stworzył po godzinach na bazie fabrycznego sedana. Efekt półrocznej pracy przedstawił zarządowi BMW, który tak zafascynował się projektem, że zdecydował się 3 lata później wrowadzić wersję 3 Touring do seryjnej produkcji, i to w formie, która niemal nie różniła się od prototypu. Rynek przyjął tę wersję znakomicie i nie sposób sobie wyobrazić każdej kolejnej generacji „trójki” bez odmiany kombi. Prezentowany egzemplarz BMW 318i z pewnością wygląda lepiej, niż większość Touringów wyprodukowanych w latach 1988–1994. Jego przebieg to jedynie 77 tys. km, a na niemal całej karoserii wciąż znajduje się oryginalny lakier.

BMW 318i Touring E30
Rocznik: 1989
Przebieg: 77100 km
Pojemność: 1795 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 113 KM

Sprzedam samochód BMW E30 318i Touring z roku 1989. Auto posiada oryginalny przebieg od nowości – 77.100 kilometrów.
Samochód zachowany w bardzo ładnym, oryginalnym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania związanymi z upływem czasu.
Prezentowany samochód zakupiłem osobiście w Niemczech od spadkobiercy pierwszego i jedynego właściciela od nowości, który z racji wieku, dłuższy czas nie używał samochodu.
Auto jest na mnie zarejestrowane oraz ubezpieczone.
BMW jest do dzisiaj w takim stanie jak po wyjściu z fabryki włącznie z brakiem radia, co jest rzadkością. Dodatkowym atutem jest lakier – oryginalny, zachowany w 90% fabryczny na całym samochodzie.
Samochód ten jest zdecydowanie najlepszym oferowanym egzemplarzem na rynku.
Samochód reprezentuje najwyższą wartość pojazdu zabytkowego.
Warto podkreślić, że żadna najdroższa renowacja nie przywróci takiego stanu pojazdu, w jakim samochód został wyprodukowany w 1989 roku i jest zachowany do dzisiaj.

Kredyt na klasyka