BMW 518 E12 1981 – SPRZEDANE

To czas, kiedy BMW wyznaczało trendy. Projekt nadwozia narysowany przez Paula Bracq’a był dynamiczny, pełny energii i rozpoznawalny już na pierwszy rzut oka. Jego ascetyczne wnętrze to projekt równie znanej postaci, Marcello Gandini’ego z Bertone. BMW 518 E12 rozpoczęło w 1972 roku sagę serii 5, która trwa do dzisiaj. Pod jego maską pracuje słynąca z trwałości jednostka M10, zasilana gaźnikiem Solexa. Ten egzemplarz pochodzi z ostatniego roku produkcji, kiedy wchodził już do oferty jego następca, model E28. Ten ślicznie zachowany egzemplarz przybył do Polski już jako dziesięcioletni egzemplarz, stąd odnajdziemy na nim wciąż czarne blachy. Piękna jest czerwień jego nadwozia i pasjonujący dziennik napraw i serwisów, prowadzony przez pierwszego niemieckiego oraz pierwszego polskiego właściciela.

BMW 518 E12
Rocznik: 1981
Przebieg: 144000 km
Pojemność: 1799 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 102 KM

Sprzedam prywatny egzemplarz E12, BMW 518, rekin, projekt nadwozia narysowany przez Paula Bracq’a – bardzo zadbany, ostatni rok produkcji tej serii.

Dużym atutem samochodu, poza oryginalnym stanem, jest przekazana przez właściciela książka pokładowa, która zawiera ponad 16 stron zapełnionych drobnym drukiem. Zapisano w niej zestawienie wszystkich wymienionych elementów, tankowania oraz drobne detale dotyczące każdej z podróży. Łącznie od 1991 roku (w tym roku został zakupiony w Niemczech oraz przywieziony na prywatny użytek do Polski) samochód pokonał jedynie 20 tys. km, głównie w trasach. Przez cały czas był garażowany.

Od kilku lat inwestuję w ten samochód, kupując możliwie nowe części w ASO. Niektóre zakupy realizuję „na zapas”, ponieważ nie można przewidzieć dostępności materiałów do tego modelu. Samochodem od 3 lat pokonałem 2 rajdy samochodów zabytkowych. Oczywiście jest na bieżąco utrzymywany w stanie, w jakim go zakupiłem.

Kupującemu dołożę kilka dodatków, jak:
– felgi Alpina style, aluminiowe z oponami,
– ubezpieczenie do końca czerwca 2020 roku,
– sporo części eksploatacyjnych, takich jak nowy akumulator, dywany oraz inne elementy tapicerki.

Informacje o modelu:
– 518 to jednostka 1,8 litra, jest to rzędowy, 4. cylindrowy silnik,
– moc to 102 konie, napęd tył,
– manualna 4-stopniowa skrzynia biegów,
– nigdy nie brał udziału w wypadku, kolizji
– posiada bardzo dobrze zrealizowaną konserwację podwozia,
– nie ma oznak korozji, poza drobnymi oznakami w okolicach 1 pary drzwi, jeszcze się nic nie dzieje,
– lusterka są regulowane elektrycznie
– oczywiście jest kilka mankamentów, jednak nie wymagają dużego wkładu, jedynie trochę czasu, mechanicznie wszystko jest w bardzo dobrej kondycji.
– posiadam 2 komplety kluczyków,
– przeglądy przechodzi bez żadnego problemu.

Jedynym powodem sprzedaży jest brak miejsca (zakupiony inny klasyk), więc jak bywa w przypadku tego typu samochodów, pozbywamy się z żalem.