KlasykaGatunku.pl

BMW 530i E60 2003 – SPRZEDANE

BMW 530i E60 pochodzi z piątej generacji modelu, która w 2003 roku zastąpiła model E39. Nowa „piątka” była dłuższa, szersza, wyższa i cięższa od poprzednika, lecz przede wszystkim zrywała z tradycyjnymi cechami marki. W nadwoziu pojawił się szereg przetłoczeń i obłości, we wnętrzu było więcej miejsca, lecz zniknął charakterystyczny element w postaci kokpitu skierowanego na kierowcę, na środku deski pojawił się duży wyświetlacz i manipulator iDrive, który upodabniał obsługę samochodu do obsługi komputera. To była nowa era, rewolucja, za którą wielu entuzjastów gotowych było wykląć markę, choć nie wszyscy. Ci ostatni nawet dziś kupują takie BMW jako auto codzienne, bądź weekendowe.

BMW 530i E60
Data produkcji: 11.08.2003
Pojemność silnika: 2979 ccm
Moc silnika: 170 kW / 231 KM
Przebieg: 185,255 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest BMW e60 530i z silnikiem M54B30 w kolorze “Silbergrau metallic” z czarną skórzaną tapicerką. Sprowadzone z Frauenfeld, Szwajcaria od pierwszego właściciela. Zachowane w bardzo dobrym stanie z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa, książka badań spalin “Abgas”, komplet kluczyków.

Nadwozie nie posiada korozji, wgnieceń ani innych mankamentów. Widoczne są jedynie normalne ślady użytkowania takie jak drobne rysy, odpryski lakieru. Jeśli to dla kogoś istotne, w większości posiada wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez widocznego nalotu rdzy.

Wnętrze jest kompletne, bez śladów zużycia. Skórzana tapicerka zachowana w bardzo ładnym stanie, bez widocznych uszkodzeń. Kierownica i lewarek bez nadmiernego zużycia. Przyciski nie są powycierane. Komplet oryginalnych dywaników welurowych.

Wyposażenie bagażnika kompletne. Tapicerka nie posiada uszkodzeń. Komplet narzędzi.

Dwa komplety kół aluminiowych (taki sam wzór).

Wykonane prace:
– wymiana uszczelki miski olejowej,
– wymiana oleju silnikowego, wraz z filtrem na Motul 5w40 poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowy filtr powietrza,
– nowe filtry kabinowe,
– wymiana tulei przednich wahaczy,
– wykonana geometria zawieszenia,
– świeży płyn chłodniczy oraz olej w układzie wspomagania.