BMW 635 CSi E24 1983 – 69000 PLN – Zawiercie

BMW 635 CSi E24 może poszczycić się jedną z najbardziej rozpoznawalnych sylwetek w historii marki. Karoseria projektu Paula Bracq’a jest urzekająca, wygląda wspaniale z każdej strony, wielu uważa je nawet za najlepiej wyglądające BMW w historii. To nie jednak samochód, który chciałoby się trzymać jedynie w garażu bądź salonie. To wóz, który gwarantuje wspaniałe połączenie komfortu i pewnej, stabilnej jazdy. Jego duża szóstka M30 uchodzi za doskonały silnik. Pracuje miękko i gładko, ale mocy jej nie brakuje. Szczególnie w wersji z automatyczną skrzynią biegów ma wybitne umiejętności do relaksowania kierowcy za kółkiem.

BMW 635 CSi E24
Rocznik: 1983

Cena: 69000 PLN

Samochód jest wyposażony w znakomity, wysoko ceniony silnik M30 3,5 l 145 kW / 197 KM.
Saphirblau metallic
Produkcja 04-07-1983

Auto zostało sprowadzone do Szwecji z Niemiec, gdzie zostało odkupione od jedynego prywatnego właściciela. W szwedzkich dowodach rejestracyjnych uwzględnia się również importera i dealerów, zatem jako ogólna liczba właścicieli figuruje w tym przypadku liczba 3.

Blacha jest równa, bez szpachli, rys czy wgniotek. Auto jest całkowicie pozbawione rdzy.

Zawieszenie i układ napędowy funkcjonują znakomicie. Auto jest niezwykle komfortowe, a zarazem na zakrętach da się wyczuć jego sportowy charakter.
Na nierównej nawierzchni zawieszenie wykazuje dużą stabilność.

W ramach czynności przedsprzedażowych przeprowadzono duży serwis, podczas którego wymieniono wszystkie płyny technologiczne.
Przeprowadzono kompleksowy przegląd mechaniczny, podczas którego wymieniono wszystkie elementy zawieszenia, które tego wymagały.
Zrobiono konserwacje wszystkich profili zamkniętych i odświeżono powłokę lakierniczą, która wykazuje średnio grubość 140 qm.

Auto ma bardzo pożądana wśród kolekcjonerów welurową tapicerkę z fabrycznymi fotelami Recaro.
Tapicerka jest w znakomitym stanie, jednak pod wpływem czasu i słońca materiał na przednich siedzeniach uległ wyblaknięciu, dlatego obszyto je nowym welurem o najwyższych parametrach, którego cena niemal trzykrotnie przekracza cenę skóry.
Obszycie zrobiono w jednej z najbardziej renomowanych firm w tej branży.
Ciemnogranatowe wnętrze tworzy estetyczny kontrast w stosunku do jasnego lakieru.

Samochód posiada elektrycznie otwierany dach i elektrykę wszystkich 4 szyb.

Stan samochodu wskazuje na to, iż był on okazjonalnie użytkowany i traktowany bardziej jako obiekt kolekcjonerski, niż daily driver.

O dbałości o samochód świadczy cała teczka faktur oraz różnych dokumentów związanych z zakupami części, przeglądami, ubezpieczeniem czy tez usługami serwisowymi, które są starannie ułożone w porządku chronologicznym, obejmujące w przeważającej części lata 2004-2014. Bardzo istotnym z punktu widzenia kolekcjonerskiego jest fakt, iż na w/w dokumentacji wszędzie wpisany jest aktualny dla danego czasu przebieg. Wskazuje on na regularna, aczkolwiek bardzo umiarkowana eksploatacje, co tlumaczy tak znakomity stan auta mimo upływu lat.

Przebieg jest dodatkowo udokumentowany wpisami szwedzkiego wydziału komunikacji.

Zdjęcia robiłem osobiście i przedstawiają aktualny stan samochodu, nie były w żaden sposób modyfikowane.

Telefon: +48 606 995 669
E-mail: mariusz.niklasson@gmail.com
Miejscowość: Zawiercie