KlasykaGatunku.pl

BMW 730i E38 1995 – SPRZEDANE

Jest mocne, komfortowe, ma pięknie brzmiące V8 pod maską i coraz rzadziej widuje się je pięknym stanie na drodze. Łączy sport i elegancję, przez wielu nazywane jest „ostatnią prawdziwą siódemką” i ma w sobie urok, który działał zarówno 25 lat temu, i działa nadal dziś. To BMW 730i E38 ma uniwersalny szary kolor i wnętrze, które na pewno będzie miało tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wszak niebieski welur to sprawa wyjątkowo przyjemna w dotyku, ale i wymagająca wyrafinowanego gustu. To nie jest czarna skóra, która statystycznie może i zebrałaby więcej miłośników, ale nie ma w sobie tej wyjątkowości rzadkiej specyfikacji. Nie podlega natomiast dyskusji, że sam stan egzemplarza musi budzić zachwyt. Wszak oryginalny przebieg rzędu 35 tysięcy kilometrów w aucie o europejskim pochodzeniu, mającym wiek uprawniający go do ubiegania się o żółte blachy, to rzecz niebywała.

BMW 730i V8 E38
Data produkcji: 17.03.1995
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc: 218 KM (160 KW)
Przebieg: 35,237 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży j0est BMW 730i serii e38 w kolorze „269 Arktisgrau Metallic” z granatową welurową tapicerką. Samochód zachowany w perfekcyjnym stanie praktycznie bez żadnych śladów użytkowania. Sprowadzony z Frankfurtu nad Menem bezpośrednio od pierwszego właściciela, Pana ur. w 1930 r. Kompletna dokumentacja serwisowa i każdy rachunek od nowości łącznie z rachunkiem zakupu. Pojazd garażowany, nie użytkowany zimą. Wygląda praktycznie jak dwuletni samochód.

BMW w wersji na rynek niemiecki, nie importowane z Japonii czy USA.

W kwietniu 1995 roku właściciel dużego przedsiębiorstwa budowlanego z Frankfurtu kupuje nowe BMW 730i u dealera „BMW Glocker Galluswarte” za kwotę 94.317,40 DM. Samochód służy jedynie w celach reprezentacyjnych i nie jest użytkowany na codzień. Wszystkie serwisy, wymiany opon oraz inne czynności eksploatacyjne są wykonywane jedynie u autoryzowanych dealerów BMW. W 2013 w wieku 83 lat zamyka firmę i przechodzi na emeryturę a BMW staje się jego prywatną własnością. W ciągu ostatnich dziesięciu lat auto pokonywało kilkaset kilometrów rocznie. Było garażowane w przydomowym garażu i nie użytkowane w sezonie zimowym.

Nadwozie zachowane w perfekcyjnym stanie, bez widocznych mankamentów. Prawdopodobnie posiada na wszystkich elementach fabryczny lakier. Komora silnika jak w nowym aucie. Lampy jak nowe. Listwy drzwi i błotników jak nowe. Spód i wnęki nadkoli porównywalne z dwuletnim pojazdem.

Wnętrze kompletne, widoczne jedynie drobne ślady użytkowania. Drewna jak nowe. Tapicerka jak nowa, lekko zakurzona. Brak widocznych jakichkolwiek mankamentów. Wszystkie elementy plastikowe są matowe. Dwa komplety dywaników, gumowe i welurowe.

Felgi jak nowe, bez uszkodzeń. Koło zapasowe, narzędzia i akcesoria w bagażniku nigdy nie używane.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Liqui Moly Top-Tec 5w-30, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– świeży płyn chłodniczy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.