BMW 740i E38 1994 – 73000 PLN – Darnowo

Czarny lakier i czarne wnętrze. Czarny charakter, w tym przypadku podkreślony jeszcze pakietem Hamanna obejmującym zderzaki i podwójny układ wydechowy z czteroma końcówkami. Gada to z pewnością godnie, jak na rasowe V8 przystało. Żaden miłośnik marki nie powinien przejść obok takiego egzemplarza obojętnie. 740i E38 to samochód dopracowany w każdym detalu, komfortowy, zawsze posłuszny kierowcy i nie bojący się wysokich prędkości. Zaprzyjaźnić z nim się może każdy po pierwszej, dłuższej podróży. Pod maską odnajdziemy tu jednostkę M60B40 o widlastym układzie cylindrów, pojemności 4 l i mocy 286 KM. Nie bez kozery powszechnie uważano ten silnik za najlepszy wybór do tej karoserii, często przedkładając nawet nad topowy silnik V12. Ten sprowadzony 5 lat temu z Holandii egzemplarz wciąż ma niewysoki przebieg, wynoszący obecnie niespełna 153 tys. km.

BMW 740i E38
Rocznik: 1994
Przebieg: 152840 km
Pojemność: 4000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 286 KM

Cena: 73000 PLN

Wyposażenie:
– dwustrefowa klimatyzacja,
– skórzana tapicerka,
– czujniki parkowania,
– elektryczna roleta,
– elektryczne fotele i lusterka.

Jestem posiadaczem samochodu od 5 lat i osobiście sprowadziłem go z Holandii. Jest to wyjątkowy egzemplarz, który został wyposażony w pakiet optyczny Hamman wraz z układem wydechowym również tej firmy, mam załączone dokumenty. Auto pięknie brzmi na zewnątrz, a w środku nadal zachowuje luksus i delikatny pomruk V8, co sprzyja dalekim podróżom. Samochód użytkuję jako pasjonat i jeżdżę tylko latem. Auto nigdy nie widziało soli, było garażowane przeze mnie, jak i poprzedniego właściciela. Przez pięć lat przejechałem nim około 13000 kilometrów, z czego 2 razy to wypad w Alpy. Siódemka mimo swoich 28 lat wciąż wygląda jak nowa i wzbudza zainteresowanie i entuzjazm innych kierowców. Na stacji benzynowej nie zatankujesz spokojnie paliwa, abyś nie został przez kogoś zaczepiony do miłej pogawędki.

Auto nie wymaga żadnego wkładu finansowego. Jest utrzymane w świetnej kondycji i zawsze otrzymywało serwis i części na jakie zasługuje.
Wsiadać i jechać. Krótko przed wystawieniem ogłoszenia wymieniłem nawet wycieraczki, akumulator i zrobiłem serwis klimatyzacji, aby nie pozostawić żadnych pytań otwartych. Poza tym mimo tak małych przebiegów otrzymywał co roku porządny serwis i części, które ze starości powinny być wymienione po prostu wymieniałem. Przebieg jest potwierdzony zeszytem i wieloma certyfikatami z przeglądów i fakturami napraw z zagranicy. Tak więc historia tego auta jest w pełni udokumentowana. O wszystkim chętnie opowiem podczas rozmowy telefonicznej. Jestem pasjonatem marki BMW i z czystym sumieniem rekomenduję ten egzemplarz jako dobrą inwestycję i lokatę na przyszłość.

Telefon: +48 518 415 406
Miejscowość: Darnowo