BMW 740i E38 1996 – SPRZEDANE

Elegancja samochodów BMW z lat 90-tych zdaje się być nie do pobicia. W swojej linii stylistycznej były charakterystyczne, ale jednocześnie stonowane. Nie były wyzywające, ale miały klasę. A największą – te największe w rozmiarach, czyli oznaczone jako seria 7. W kolorze białym te auta nie były często spotykane, ale to właśnie takie wyglądają najbardziej okazale. BMW 740i E38 w produkcji znajdowało się w latach 1994-2001. Kiedy zaprezentowano jego następcę, gwałtownie zwiększyło się zainteresowanie tym modelem. Gdy teraz patrzymy na tak pięknie zachowaną „siódemkę”, na usta cisną się słowa – „kiedyś to było”. Wspominać można z rozrzewnieniem, ale jeździć nimi też jest przyjemnie. Tu pod butem czeka chętne do pracy 286 koni mechanicznych pędzonych na tylną oś, więc nie ma miękkiej gry, a jest piękne brzmienie. Takie auto zawsze będzie dawać radość, o ile lubimy limuzyny.

BMW 740i E38
Data produkcji: 01.08.1996
Pojemność silnika: 4398 ccm
Moc silnika: 210 kW / 286 KM
Przebieg: 230,000 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest BMW 740i w kolorze „300 Alpinweiss 3” z granatową welurową tapicerką. Samochód sprowadzony do Polski pod koniec 2018 r., z Niemiec od drugiego właściciela. Zachowany w dobrym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Posiada regularnie prowadzoną książkę serwisową z Niemczech. W Polsce regularnie serwisowany. Dokonane naprawy/serwisy wymienione poniżej. W 2019 r. założona sekwencyjna instalacja LPG Stag – faktura na kwotę 5’000 PLN.

Nadwozie zachowane w dobrym stanie – lakier na każdym elemencie jest fabryczny co powoduje, że posiada normalne ślady użytkowania jak np. drobne odpryski na masce czy niewielkie ryski. Wszystkie szyby oryginalne – oprócz czołowej – wymieniona z oryginalnej w maju 2021 r.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia. Welurowa tapicerka jest w bardzo dobrym stanie. Plastiki wciąż matowe. Brak pękniętych czy poniszczonych elementów. Komplet fabrycznych dywaników welurowych. Kierownica i lewarek bez zużycia. Drewna idealne, bez większych rysek czy pęknięć. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Zestaw narzędzi w bagażniku kompletny. Koło zapasowe nigdy nie używane – obecnie znajduje się w bagażniku. W miejscu koła zapasowego butla gazowa o pojemności 82 litrów.

Wykonane prace 2018/2019 r.:
– nowy akumulator,
– wymiana oleju w silniku na Motul 5W40 z filtrem,
– wymiana płynu chłodniczego,
– nowy przepływomierz (ASO BMW),
– nowa nerka przedniej maski,
– nowe odboje maski i tylnej klapy,
– nowe tuleje wahaczy przednich,
– nowy ogranicznik drzwi kierowcy (ASO BMW),
– zakup dywaników gumowych,
– zakup nowych opon,
– montaż instalacji LPG.

Wykonane prace 2020 r.:
– wymiana uszczelek pokryw zaworów,
– komplet świec zapłonowych NGK,
– wymiana oleju w silniku na Motul 5W40 z filtrem,
– siłowniki klapy bagażnika Magnetti Marelli,
– naprawa wycieków układu wspomagania + wymiana płynu,
– wymiana siłownika szyby.

Wykonane prace 2021 r.:
– nowa przednia szyba,
– wymiana oleju w silniku na Motul 5W40 z filtrem,
– wymiana porysowanej listwy zderzaka (ASO BMW),
– nowe przednie klocki hamulcowe ATE.