KlasykaGatunku.pl

BMW 740iL E38 1996 – SPRZEDANE

Elegancja samochodów BMW z lat 90-tych zdaje się być nie do pobicia. W swojej linii stylistycznej były charakterystyczne, ale jednocześnie stonowane. Nie były wyzywające, ale miały klasę. A największą – te największe w rozmiarach, czyli oznaczone jako seria 7. BMW 740iL E38 w produkcji znajdowało się w latach 1994-2001. Kiedy zaprezentowano jego następcę, gwałtownie zwiększyło się zainteresowanie tym modelem. Gdy teraz patrzymy na tak pięknie zachowaną „siódemkę”, na usta cisną się słowa – „kiedyś to było”. Wspominać można z rozrzewnieniem, ale i nie są to samochody dla motoryzacyjnych snujów. Tu pod butem czeka chętne do pracy 286 koni mechanicznych pędzonych na tylną oś, więc nie ma miękkiej gry, a jest piękne brzmienie. Takie auto zawsze będzie dawać radość, o ile lubimy duże rozmiary.

BMW 740iL e38
Data produkcji: 10.06.1996
Pojemność silnika: 4398 ccm
Moc silnika: 210 kW / 286 KM
Przebieg: 112,974 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest BMW 740iL serii e38 w kolorze „301 Kaschmirbeige metallic” z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzone z Zurychu, Szwajcaria. Zachowane w bardzo dobrym stanie z małymi śladami użytkowania. Oryginalny niski przebieg 113 tysięcy kilometrów, potwierdzony obszerną dokumentacją serwisową.

Samochód został zamówiony w kwietniu 1997 u dealera BMW „Nick Alexander Imports” w Los Angeles, California przez amerykańskiego bankiera, prezesa szwajcarskiego banku UBS. Użytkowany był w kilku stanach (California, Washington, Arizona), a następnie został przywieziony przez tego samego właściciela jako mienie przesiedleńcze do Szwajcarii. Tam użytkowany był do 2011. Serwisowany wyłącznie u dealerów BMW. Zachowało się kilkadziesiąt rachunków, dokumentacja celna, title z USA, karta do serwisu BMW, oryginalny folder sprzedażowy z 1997. Piękna konfiguracja kolorystyczna i wyposażeniowa. Samochód posiada m.in. podwójne szyby „Doppelverglasung”, Komfortsitze, reflektory Chromline, szklany szyberdach oraz rolety tylnych szyb.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, nie posiada żadnej widocznej korozji, wgnieceń czy rys. Jedynie drobne ślady użytkowania. Jeśli to dla kogoś istotne na większości elementów jest wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli w stanie bardzo dobrym. Przednie reflektory są jak nowe, tylne posiadają już z wieku widoczne pęknięcia.

Wnętrze jest kompletne, bez żadnych widocznych uszkodzeń. Skórzana tapicerka zachowana w bardzo dobrym stanie, posiada tylko niewielkie ślady użytkowania. Żadne przyciski nie są powycierane. Wykończenia drewniane jak nowe, bez rys. Podsufitka i tylna półka idealne. Wyświetlacze nie posiadają martwych pikseli. Komplet oryginalnych dywaników welurowych w przyzwoitym stanie.

Felgi nie posiadają uszkodzeń, wyglądają jak nowe, komplet nowych opon letnich.

Wyposażenie bagażnika kompletne, siatki do mocowania bagażu, apteczka, nieużywane koło zapasowe. Tapicerka nie posiada uszkodzeń.

Wykonane prace:
– wymiana uszczelek pokryw zaworów,
– nowe świece zapłonowe,
– wymiana oleju wraz z filtrem na Millers 5w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowe filtry powietrza i kabinowe,
– komplet nowych opon,
– nowe tarcze i klocki na obu osiach,
– świeży płyn chłodniczy,
– świeży płyn hamulcowy,
– regeneracja alternatora,
– nowa uszczelka miski olejowej,
– nowa pompa paliwa Pierburg,
– czyszczenie zbiornika paliwa,
– nowy filtr paliwa,
– wymiana uszczelki przedniej szyby,
– nowe niektóre przewody gumowe w komorze silnika,
– nowe emblematy,
– naprawa podnośników szyb, nowe klocki mocujące szyby,
– czyszczenie przednich lamp, nowe śruby montażowe,
– wymiana taśm wyświetlaczy,
– nowe dwie listwy ozdobne zewnętrzne,
– nowe żarówki i bezpieczniki,
– nowe paski osprzętu i rolki,
– nowy akumulator Bosch,
– świeży płyn wspomagania,
– nowe mocowania puszki filtra oleju,
– nowe pióra wycieraczek,
– nowe odboje maski i tylnej klapy,
– kilka drobnych części nowych z ASO BMW.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.