BMW 850Ci E31 1991 – 186000 PLN – Warszawa

BMW 850 Ci E31 było topowym modelem marki, podbijającym segment rynku, na którym BMW nigdy wcześniej obecne nie było. Klasa GT była domeną takich marek, jak Aston Martin, Jaguar czy Porsche. To samochody luksusowe, zapewniające wyjątkowy komfort i moc, która jest wystarczająca w każdej drogowej sytuacji. Klasa 8 od BMW wyposażona została w piękne i eleganckie nadwozie oraz silniki o wyłącznie ośmiu bądź dwunastu cylindrach. Stała się idealnym samochodem do autostradowych podroży i odwiedzania najdalszych zakątków Europy. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych było w swerze najbardziej skrytych marzeń fanatyków marki, lecz wówczas rzadko kto miał okazję oglądać je na żywo. W sumie zbudowano ich 22800 sztuk, ale w rzadko której zamontowano skarb w postaci manualnej skrzyni zespolonej z silnikiem V12, jak w tym egzemplarzu. Tutaj dodatkowo mamy rzadko zamawianą welurową tapicerkę i piękny odcień lakieru Gletscherblau Metallic. To unikalne połączenie, dające wyjątkowe wrażenia kierowcy.

BMW 850Ci E31
Rocznik: 1991
Przebieg: 244000 km
Pojemność: 4988 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 299 KM

Cena: 186000 PLN

Samochód ma 3 najważniejsze cechy, które czynią go wyjątkowym. To jest:
– skrzynia biegów: manualna,
– tapicerka: welur,
– kolor: Gletscherblau Metallic.

Samochód został całkowicie odnowiony 5 lat temu, a w ostatnim czasie wykonano jeszcze kilka poprawek, żeby doprowadzić go do takiego stanu, jak na zdjęciach.
Wykonano prace nad karoserią i podwoziem. Podwozie zabezpieczone i pomalowane w kolorze nadwozia.
Konserwacja mechaniczna: przegląd silnika / skrzynia biegów.
Wszystkie części zawieszenia zostały naprawione lub wymienione na nowe.
Układ hamulcowy po regeneracji.

Samochód sprowadzony ze Szwecji, dzięki temu użytkowany w niższych temperaturach niż środkowa i południowa Europa, daje tę przewagę, że komora silnika i wszystkie wewnętrzne elementy są w bardzo dobrym stanie, nie popękane, nie uszkodzone, co świadczy o tym, że auto nie było przegrzane.

Samochód jest w bardzo nietypowej konfiguracji, w tej wersji powstało tego modelu tylko kilkanaście sztuk. Na maila mogę udostępnić rozkodowanie auta dot. konfiguracji oraz opis ze strony informujący o rzadkości konfiguracji tego modelu.

Ten samochód z manualną skrzynią biegów daje wrażenie, że to inny model w porównaniu do egzemplarza z automatyczną skrzynią biegów.

Telefon: +48 601 612 755
Miejscowość: Warszawa

Kredyt na klasyka