KlasykaGatunku.pl

BMW Z3 Roadster 2.8 E36/7 1999 – SPRZEDANE

Początkowo zasilane było jedynie silnikami czterocylindrowymi, lecz w roku 1997 do oferty dołączyła jednostka M52 B28, w październiku 1998 udoskonalone M52TU B28. Dzięki mocy czerpanej z sześciu cylindrów, BMW Z3 Roadster 2.8 E36/7 nie tylko wygląda znakomicie, ale i jeździć potrafi nadzwyczaj efektownie. Kierowca siedzący tu niemal na tylnej osi może się poczuć królem driftu, szczególnie w wersji wyposażonej w manualną skrzynię biegów, jak w prezentowanym egzemplarzu. 193 konie mechaniczne pozwalają tu osiągnąć pierwszą setkę już po 7 sekundach, co zdecydowanie wywołuje uśmiech. Do września 2000 roku powstało 24204 sztuk tych efektownych roadsterów, a ich wartość ma obecnie tendencję wzrostową. Zadbane egzemplarze są z pewnością propozycją wartą rozważenia.

BMW Z3 2.8 E36/7
Data produkcji: 28.07.1999
Pojemność silnika: 2793 ccm
Moc silnika: 142 kW / 193 KM
Przebieg: 167,285 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest BMW z3 2.8 Roadster w pięknym kolorze “364 topasblau-metallic” z czarno- niebieską skórzaną tapicerką. Sprowadzone z Frauenfeld, Szwajcaria bezpośrednio od drugiego właściciela. Zachowane w bardzo dobrym stanie z niewielkimi śladami użytkowania i upływu czasu. Wraz z samochodem pełna dokumentacja serwisowa, książka serwisowa, książka badań spalin “Abgas”, dwa kluczyki.

Nadwozie nie posiada korozji, wgnieceń ani innych mankamentów. Ledwo widoczne są jedynie normalne ślady użytkowania takie jak drobne rysy, odpryski lakieru. Jeśli to dla kogoś istotne, w większości posiada wciąż fabryczny lakier. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez widocznego nalotu rdzy.

Wnętrze jest kompletne, bez śladów zużycia. Skórzana tapicerka zachowana we wzorowym stanie, bez widocznych mankamentów. Kierownica i lewarek jak nowe. Przyciski nie są powycierane. Komplet oryginalnych, dedykowanych dla wersji dywaników welurowych.

Wyposażenie bagażnika kompletne. Tapicerka nie posiada uszkodzeń. Komplet narzędzi.

Wykonane prace:
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów,
– wymiana oleju silnikowego na Motul 5w40 poprzedzona płukaniem silnika, preparatem Liqui Moly,
– nowy filtr powietrza,
– nowe opony Toyo proxes, we właściwym rozmiarze,
– nowe tuleje wahaczy,
– wymiana czujników położenia wałka rozrządu,
– nowy przepływomierz,
– nowe sprzęgło wiskotyczne,
– przegląd układu klimatyzacji wraz z uzupełnieniem czynnika,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.