Buick Special Model 46R 1957 – SPRZEDANY

Buick Special Model 46R zbudowany został na obszernym podwoziu ze 122-calowym rozstawem osi. Jego V8 powiększone w 1957 roku do 6 litrów zdolne było wygenerować imponujące 250 KM, co stawiało go niemal na poziomie luksusowych propozycji Lincolna i Continentala. W nadwoziu coupe bez wątpienia ma styl i klasę. Coś „specjalnego” oferuje nawet dziś, przez miękkość jazdy i łatwość, z jaką przyspiesza, wrażenia z jazdy można porównać jedynie z tymi, jakie towarzyszą podróży latającym dywanem. Ten egzemplarz przykuwa uwagę pięknym stanem zachowania i ciekawą historią. Teraz króluje na szosie, a jeszcze niedawno był eksponatem w muzeum.

Buick Special Riviera – Model 46R
Rok produkcji: 1957
Pojemność: 5957 cm³
Moc: 250 KM
Skrzynia biegów: 3 biegowa manualna

Pięknie zachowany, w pełni sprawny, gotowy do sezonu i w dodatku z piękną historią. Prezentowany Buick pochodzi z jednego ze zlikwidowanych europejskich muzeów, w którym dbano o niego przez ostatnie kilkanaście lat.

Buick przenosi w czasie, jest w 100% oryginalny, wyposażony w działające radio lampowe Sonomatic, opony diagonalne, dwu kolorowe nadwozie (Mint Green – Dover White) oraz charakterystyczne dla tego rocznika i tej wersji trzy częściowe tylne okno.

Auto jest w takim stanie zachowania, że przebieg 54.000 mil może być jego oryginalnym (niestety brak książki serwisowej i licznik do 99.999 mil uniemożliwiają jego potwierdzenie).

Auto zostało zarejestrowane w Polsce i przeszło pełen serwis obejmujący:
– wymianę wszystkich olei,
– płukanie układu chłodzenia, paliwowego i hamulcowego,
– wymianę przewodów gumowych (hamulce, paliwo),
– oczyszczenie pompy i cylinderków hamulcowych,
– regenerację prądnicy,
– konserwację podwozia środkiem antykorozyjnym,
– detailing.

Przejechałem nim 500 mil, daje niesamowitą frajdę z jazdy. Szczególne wrażenie sprawia połączenie opon diagonalnych z mocnym 250 konnym silnikiem i 3 biegową manualną skrzynią biegów 😉 Wóz jest naprawdę piekielnie szybki!