Buick Wildcat Convertible 1967 – przejedź się nim

Buick Wildcat powstał w oparciu o model LeSabre, będąc jego bardziej luksusową wersją. To krążownik klasy full size, oferujący królewskie rozmiary i fantastyczny komfort. W wersji Convertible był absolutnie niszowy, w 1967 roku powstało ich zaledwie 2276 sztuk. Pod maską odnajdziemy tu potężny big block 430 cid, czyli 7 l pojemności i 360 KM, zestawiony ze skrzynią automatyczną Super Turbine 400. Na wyposażeniu jest elektryczny dach, elektrycznie regulowane fotele i regulowana kierownica ze wspomaganiem. Widcat w wersji cabrio nigdy nie był powszechny, a dziś jest rzadkością, stanowiąc niezwykle przyjemny i bardzo mocny, letni krążownik.

Naszą kolekcję budowaliśmy 8 lat i teraz udostępniamy ją każdemu. Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze jak jeżdżą największe ikony amerykańskiej motoryzacji lat’ 60 to zapraszamy na https://www.dzienzklasykiem.pl/

Buick Wildcat Convertible
Rocznik: 1967
Pojemność: 7000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 360 KM

Piękny kabriolet – Buick Wildcat z 1967 roku. Pod maską oryginalny silnik o pojemności 430ci (7 l) i mocy 360 KM, który ma wystemplowany numer VIN na bloku. Odpala bez problemów, równo pracuje, ma moc. Został odbudowany do oryginalnej specyfikacji z małym wyjątkiem – dołożony został elektroniczny aparat zapłonowy MSD. Za przełożenie odpowiada automatyczna trzybiegowa skrzynia, która pracuje bez zarzutu. Chociaż lakier ma kilka niedoskonałości to jest w bardzo dobrym stanie. Podwozie również. Całe życie spędził w rejonach Kalifornii, Arizony i Nevady. Wnętrze jest ma nieoryginalne obszycia, ale moim zdaniem wygląda bardzo ładnie.

Wildcat to świetny krążownik o długości ponad 5,5 m i szerokości 2 m. Bez wątpienia przykuwa uwagę na ulicy nie tylko gabarytami, ale również piękną linią i świetnym bordowym lakierem. Jak przystało na Buicka bardzo przyjemnie się prowadzi i jest bogato wyposażony. Ma wspomaganie kierownicy, wspomaganie hamulców, elektryczne fotele, elektrycznie rozkładany dach i regulowaną kierownicę.

Wildcatów ’67 w wersji kabrio wyprodukowany niecałe 2500 sztuk. Ten jest jednym z nich i nadal ma oryginalny silnik.

Poniżej krótka prezentacja:

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa