Cadillac Eldorado Convertible 1972 – Warszawa

Cadillac Eldorado IX generacji, flagowy model najbardziej luksusowej amerykańskiej marki, został zaprezentowany po raz pierwszy w 1971 roku. Zbudowany na bazie platformy E-body ma w porównaniu do poprzedniej generacji ma zmiany w stylistyce, bardziej masywne nadwozie i zabudowane do połowy tylne nadkola. Był to ostatni model z linii Eldorado o tak ogromnych wymiarach zewnętrznych. Jednocześnie był to ostatni taki amerykański kabriolet, gdyż przepisy amerykańskie z lat 70-tych nie zezwalały na dalszą budowę nadwozi cabrio, traktując je jako niebezpieczne. Auto wyposażone jest w największy ówcześnie produkowany silnik V8 o pojemności 500 cu in (8,2 l) o imponującej mocy 238 KM. Równie imponujące są jego wymiary: 5,7 m długości, rozstaw osi 3,2 m, 2 m szerokości. Ciekawostką techniczną są wbudowane światłowody, sygnalizujące kierowcy działanie kierunkowskazów.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 24.06 do 08.07.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/171-cadillac-eldorado/

Cena wywoławcza: 29 000 zł
Opłata prowizyjna: 0% (nie ma opłaty prowizyjnej)

Cadillac Eldorado Convertible 1972
Rocznik: 1972
Przebieg: 91481 mil
Pojemność: 8200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Napęd na przednie koła
Moc: 238 KM

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– dach składany elektrycznie (świeżo odrestaurowany),
– elektryczne szyby,
– elektryczne fotele,
– wspomaganie kierownicy,
– tempomat,
– oryginalny radiomagnetofon.

Samochód został zakupiony w Kalifornii w 2017 roku. Jako całość nie był restaurowany i z godnością niesie swoją 50-letnią, elegancką patynę. Co ważne, jest kompletny i w dobrym stanie (ponad 96% oryginalności), z wyjątkiem silnika, który z nieznanych przyczyn odmówił posłuszeństwa i niespodziewanie przestał pracować w czasie jazdy na przegląd rejestracyjny. Wstępna diagnostyka nie pozwoliła na znalezienie przyczyny – silnik się nie obraca.

Stan prawny: przygotowany do rejestracji na zabytek, ma próbne polskie numery rejestracyjne.

Uwaga: Jest to jedyna, wyjątkowa aukcja Ardor Auctions, w której kupujący nie płaci prowizji. Ile wylicytowane, tyle zapłacone!

Pojazd znajduje się w naszym salonie samochodów zabytkowych przy ul. Jagiellońskiej 65A w Warszawie.
Kontakt telefoniczny +48 661 561 169 / +48 661 561 561 lub mailowy: kontakt@ardoracutions.pl