Chevrolet Camaro Z28 1980 – SPRZEDANY

O ile Camaro pierwszej generacji ma ponadczasową stylistykę i z pewnością zawsze będzie najbardziej poszukiwane, nie da się zaprzeczyć, że druga generacja była sporym krokiem naprzód. Projektowana bez pośpiechu i ze sporym budżetem, który przyszedł wraz z sukcesem poprzednika, dopracowana została niemal w każdym aspekcie. Jakość wykonania, sposób prowadzenia, wykończenie wnętrza – wszystko zostało dopracowane, a model stał się bardziej dojrzały i wyrafinowany. Chevrolet Camaro Z28 to sportowo ukierunkowana wersja modelu. Opcja wyposażenia Z28 powstała w celu przystosowania produkcyjnego Camaro do wyścigów SCCA Trans-Am i pełniła podobną rolę, jak Boss w Mustangach. Z miejsca stała się synonimem dobrych osiągów, a modyfikacje nie sprowadzały się tylko do dużej jednostki, ale również do dodających charakteru zmian stylistycznych.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od sześciu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online.

https://www.ardorauctions.pl/79-chevrolet-camaro/

CHEVROLET CAMARO Z28 1980
Numer nadwozia: 1P87LAN554925

Prezentowany Chevrolet Camaro to samochód ze schyłkowej fazy produkcji III generacji modelu. Auto wyposażone jest w silnik LM1 o pojemności 350 cali (5,7-litra) generujący 190 koni mechanicznych. Poza typowym pakietem optycznym dla wersji „Z28” auto ma ciemne przesłony lamp oraz akcesoryjny obrotomierz. Samochód w ostatnim czasie przeszedł zabiegi kosmetyczne w profesjonalnym studiu detailingu.

Dane techniczne:
Silnik: 5.7l, V8
Moc: 190 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów automatyczna, napęd na koła tylne
Odczyt licznika: 84 000 mil

Stan prawny: niezarejestrowany w Polsce