Chevrolet Cavalier Z24 Cabrio 1988 – 21000 PLN – Olsztyn

Otwarty dach nad głową, pakiet wyposażenia Z24, ciekawy wzór felg w szachownicę, a do tego udana jednostka V6 o pojemności 2,8 l. Chevrolet Cavalier Z24 Cabrio to z pewnością nieszablonowy wybór, jeżeli mówimy o motoryzacji amerykańskiej. Mimo, że Cavaliery budowano przez 23 lata, w Europie nigdy nie było to popularne auto. Dzięki temu jednak wszędzie gdzie się to auto pojawi, wzbudzi zaciekawienie. Oto egzemplarz z drugiej z trzech generacji kompaktowego modelu i zarazem pierwszej, którą zaoferowano jako cabrio. Samochód jest od wielu lat w rękach jednego właściciela, który zatroszczył się, by wszystko w nim funkcjonowało jak należy.

Chevrolet Cavalier Z24 Cabrio
Rocznik: 1988
Przebieg: 117800 mil
Pojemność: 2836 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 132 KM

Cena: 21000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie kierownicy,
– klimatyzacja,
– elektryczne szyby,
– elektrycznie otwierany dach,
– hak holowniczy,
– dobre nagłośnienie.

Samochód można przekwalifikować na zabytek (ma pełną dokumentację). Przygotowany do uczestnictwa w wystawach, paradach, zjazdach, rajdach. Przez lata uczestniczyłem w takich imprezach z sukcesami (załączam zdjęcie pucharu). Przednia zabawa.

Kupiłem go w 2007 (marzec) w stanie mocno zaniedbanym. Przez czternaście lat przeprowadziłem gruntowną renowację. Zasadnicze sprawy to: uszczelnienie silnika, renowacja skrzyni biegów, blacharka z lakierowaniem, remont zawieszenia, układu hamulcowego i paliwowego (z wymianą przewodów), układu chłodzenia (naprawa automatyki i nowy silnik wentylatora chłodnicy), układu elektrycznego z naprawą alternatora i dodaniem świateł przeciwmgłowych z przodu i z tyłu. Te dwa elementy nie oszpeciły oryginału, co widać choćby po umiejscowieniu tylnych (ledowych) świateł pod spojlerem na klapie bagażnika. Wyremontowałem siedzenia przednie. Poprawiłem tapicerki. Nawet szyba przednia jest nowa (stara pękła podczas wyjmowania w czasie przygotowania auta do lakierowania). W ubiegłym roku zainstalowałem nowy akumulator. Nagłośnienie też jest nowe (głośniki).

Przez 14 lat przejechałem nie więcej niż 2000 mil. Tylko latem. Zimą samochód garażowany. Latem stoi pod wiatą przykryty plandeką.

Na ofertę sprzedaży podobnych egzemplarzy trafiłem w Niemczech. Cena ich waha się od 7 do 9 tys. euro. Dlatego uważam, że cena którą proponuję nie jest wygórowana.

Dodatkowe informacje:
Liczba cylindrów – 6
Układ cylindrów – widlasty
Montaż silnika – z przodu, poprzecznie
Rodzaj napędu – na przednią oś
Przebieg 117800 mil
Model produkowany od 1988 do 1992 roku
Nr VIN 1G1JF31WXJ7208153

E-mail: maciejski@gazeta.pl
Miejscowość: Olsztyn