Chevrolet Corvette C1 1961 – SPRZEDANY

Chevrolet Corvette C1 uznawana jest powszechnie za pierwszy amerykański samochód sportowy. Pojawił się po raz pierwszy w 1953 roku jako dwuosobowy kabriolet, a właściwie roadster. Nadwozie osadzono na stalowej ramie, lecz wykonano z tworzywa sztucznego, co pozwoliło zaszaleć stylistycznie. Filigranowe i zmysłowe kształty nie są tym, co kojarzy się nam dziś z klasyczną amerykańską motoryzacją, lecz tak rodziła się legenda. Ta pochodzi z przedostatniego roku produkcji pierwszej serii. Jej tył został mocno przestylizowany, kształtem zapowiadając już nadchodzącą drugą generację Corvette, i dodatkowo powiększając pojemność bagażnika o około 20 procent. To od tego rocznika zaczęły się cztery okrągłe, tylne światła, które stały się później elementem rozpoznawalnym modelu. Prezentowany egzemplarz to coś dla miłośników świetnie zachowanego, oryginalnego stanu. To 60-letnia kapsuła czasu i choć pewnie moglibyśmy wyliczać, co tu nadawałoby się do renowacji… cały urok tego egzemplarza opiera się obecnie na tym, że nowy nie jest.

Chevrolet Corvette C1
Rocznik: 1961
Pojemność: 5400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 230 KM

Chevrolet Corvette C1 cabrio w bardzo ciekawym roczniku 1961. 5,4 l 230 KM z pasującymi numerami VIN (Matching Number). C1 posiada tylną część auta już z C2, a jego boki powstały z wcześniejszej generacji z lat 58-60 z bardzo dobrze wyglądającymi chromami (pazurami) i obwódką wokół owalu na drzwiach, który był lakierowany na inny kolor.

Auto w bardzo dobrym stanie technicznym, silnik i skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, wszystkie wskaźniki oraz podzespoły działają. Rama bardzo czysta, bez rdzy. Samochód w oryginalnym stanie. Lakier, dach i wnętrze nigdy nie były zmieniane ani odnawiane. Lakier potrzebuje odnowienia, ponieważ posiada mikropęknięcia na powierzchni, które widoczne są dopiero po zbliżeniu się do auta. Dach niestety również nie wytrzymał 60 lat i musi zostać wymieniony materiał.

Bardzo rzadka wersja C1 z automatycznie podnoszonymi szybami bocznymi oraz automatyczną skrzynią biegów. Tego modelu w tej konfiguracji zostało wyprodukowanych zaledwie 700 szt.