Chevrolet Corvette C3 1974 – 189800 PLN – Poznań

Chevrolet Corvette C3 wzorowany był na prototypie „Shark II” Larry’ego Shinody. Żywot rozpoczął w 1968 roku, będąc w produkcji aż do 1982 roku. Zmiany przychodziły w każdym roku produkcyjnym, ale zawsze kluczowa była moc pochodząca z silnika V8, napęd na tył i maksymalnie wyciągnięty przód auta przypominający pędzący pocisk. Czarny, matowy lakier, maska z wybrzuszeniem sugerująca, że napędza go solidny big block, to są elementy, dzięki którym ten Chevrolet Corvette C3 z 1974 roku prezentuje się szczególnie bojowo. Pod maską pracuje tu standardowa w tym roczniku jednostka L48 o pojemności 350 cali sześciennych, przekazująca niespełna 200 koni mechanicznych na tylną oś za pośrednictwem 4-stopniowej skrzyni manualnej.

Chevrolet Corvette C3
Rocznik: 1974
Przebieg: 27445 mil
Pojemność: 5700 cm3 V8
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 196 KM

Cena: 189800 PLN

Prezentowany egzemplarz został sprowadzony w 2016 ze Stanów Zjednoczonych, a następnie w pełni odrestaurowany w renomowanej firmie AutoLegends. Pełna renowacja blacharska, remont silnika i restauracja wnętrza auta sprawiły, że mamy dziś do czynienia z Corvette w stanie nienagannym, a do tego w niezwykle oryginalnym czarnym macie, który sprawił, że auto od pierwszego dnia zyskało określenia „batman”, „demon” i tym podobne. Trudno się tu nie zgodzić, ta C3 to demon, moc V8 w połączeniu z manualna skrzynia biegów daje fun nieporównywalny z niczym innym. Do auta doręczamy kompletna dokumentację, między innymi zdjęcia z procesu renowacji i opinię rzeczoznawcy.

Corvette jest gotowa do rejestracji na białe ale także żółte tablice, w pełni sprawna i gotowa do jazdy.

Telefon: +48 512 558 681
Miejscowość: Poznań

Zapraszamy na nasz kanał na YOUTUBE, gdzie znajdziesz film, w którym opowiadamy o oglądanym przez Ciebie samochodzie – będziemy wdzięczni za polubienia oraz subskrybowanie kanału – dzięki temu możemy się rozwijać.

LINK – https://www.youtube.com/channel/UCtmvNLW1lP0ljSuiNxa_IjA

Kredyt na klasyka