Chevrolet Corvette C3 1976 – 68000 PLN – Maków Podhalański

Chevrolet Corvette C3 działa na wyobraźnię, jak rzadko które amerykańskie auto z tego okresu. Jego kształty powstały z inspiracji naturą i nie przez przypadek przypominają morską bestię. To ewolucja koncepcyjnego projektu Mako Shark II projektu Larry’ego Shinody. Trzecia generacja znajdowała się w produkcji od 1967 roku i była stale rozwijana. Rok 1976 to wciąż poszukiwana wersja z pionową tylną szybą. Ten biały egzemplarz jest w stanie do jazdy i kosmetycznych poprawek, a jego atutem z pewnością może być mocny silnik o zwiększonej pojemności do 383 cali sześciennych (czyli 6,3 zamiast seryjnego 5,7 l).

Chevrolet Corvette C3
Rocznik: 1976
Pojemność: 6300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 220 KM

Cena: 68000 PLN

Do sprzedania posiadamy Chevrolet Corvette C3 z 1976 roku, w wersji COUPE T-TOP. Auto bardzo dobrze utrzymane, jego największym walorem jest oryginalny silnik MACHTING NUMBER, który został przebudowany na częściach PERFORMER i powiększony do pojemności 383 STROCKER. Bardzo dobrze odpala, świetnie jeździ, silnik pracuje bez zarzutów. Moc przekazywana jest na automatyczną skrzynię biegów, która płynnie przerzuca biegi.

Lakier na naszej Corvette C3 położony jest bardzo ładnie, rama jest w bardzo dobrym stanie, wnętrze auta jest czyste i pachnące, lecz potrzebuje drobnych prac, aby w 100% cieszyło oko.

Samochód został zakupiony od prywatnej osoby, która użytkowała to auto przez ponad 10 lat.
Corvette bez wkładu finansowego, nadaje się do rejestracji, ponieważ do końca jeździła po drogach Ameryki oraz przechodziła przeglądy.

Telefon: +48 609 779 938
Miejscowość: Maków Podhalański