Chevrolet Corvette C3 1977 – 84900 PLN – Szczecin

Chevrolet Corvette C3 swój początek zawdzięcza niesamowitemu prototypowi zwanemu Mako Shark II, wykonanemu w 1965 i wzorowanemu na bardzo szybko pływającym rekinie. Bob Mitchell, główny projektant GM, zachował praktycznie wszystkie rozwiązania z prototypu i w 1968 roku zadebiutowała oficjalnie trzecia generacja tego auta. W swoim czasie było to auto szybsze i o lepszych właściwościach jezdnych niż np. Porsche 914 czy Pontiac Firebird Trans Am. Po latach największe wrażenie robi jego dźwięk silnika i stylistyka, która wciąż imponuje i przykuwa uwagę swoimi gładkimi, organicznymi kształtami. Rocznik 1977 to ostatni w klasycznej formie, z charakterystyczną, pionową tylną szybą. Ten egzemplarz zauroczył parę architektów, która sprowadziła swój wymarzony egzemplarz z Kalifornii, przywracając go w Polsce do pełnej, wizualnej świetności. Z czarnym lakierem i miodową skórą we wnętrzu Corvette’a prezentuje się genialnie.

Chevrolet Corvette C3
Rocznik: 1977
Pojemność: 5700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna

Cena: 84900 PLN

Wyposażenie:
– wnętrze w skórze naturalnej 100%
– opony radialne
– hamulce tarczowe
– klimatyzacja
– elektryczne szyby
– regulowana kolumna kierownicy
– radio
– chromowany bagażnik

Chevrolet Corvette C3 5.7 rocznik 1977 jest u mnie od 8 lat, daje bardzo dużo radości z oglądania jej, słuchania jak i z jazdy. Używana sporadycznie do niedzielnych przejażdżek/zlotów aut zabytkowych, tylko i wyłącznie przeze mnie.

Auto zostało w 2010 roku kompleksowo odbudowane, wraz ze ściągnięciem karoserii (tzw. „frame-off”), włącznie z nowym lakierem, całkowicie skórzaną tapicerką i renowacją silnika oraz podzespołów. Stan silnika jest oryginalny, bez tuningu. Auto jest bezwypadkowe, garażowane i zarejestrowane jako zabytek w 2011 r.

Sprzedaje niechętnie, ale czas na zmiany i ewentualnie nowy projekt.

https://youtu.be/424IRAA4Fhg.

Więcej zdjęć na życzenie. Możliwość oglądnięcia auta po wcześniejszym ustaleniu.

Nie jestem zainteresowany zamianą, za wszystkie propozycje z góry dziękuję.
Cena jest do niewielkiej negocjacji.
VIN 1Z37L7S428072

Telefon: +48 783 046 915
Miejscowość: Szczecin