Chevrolet Impala SS 1964 – 240000 PLN – Warszawa

Chevrolet Impala SS to jedno z najpiękniejszych i najbardziej stylowych amerykańskich coupe lat 60-tych. To członek wprowadzonej w 1961 rodziny Biscayne/Bel Air/Impala, w prezentowanej dwudrzwiowej wersji hardtop stojący na samym szczycie modelowej drabiny. Pakiet SS (Super Sport) zestawiony został tu z jednostką V8 o pojemności 327 cali sześciennych (ok. 5,4 l). Podczas kompleksowej renowacji wóz został delikatnie wzmocniony i unowocześniony, dzięki czemu z pewnością nikt nie będzie tu narzekać ani na brak mocy, ani na brzmienie, ani na kaprysy w eksploatacji. Cena nie jest okazyjna, lecz te samochody w takim stanie nawet w Stanach kosztują już zdecydowanie więcej. Warto zainwestować, bo to nie tylko szyk i emocje, ale także pewna lokata kapitału.

Chevrolet Impala SS
Rocznik: 1964
Przebieg: 65000 km
Pojemność: 5400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 365 KM

Cena: 240 000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie kierownicy
– wyczynowy kolektor ssący Edelbrock,
– dwa czterogardzielowe gaźniki Edelbrock,
– wyczynowy filtr powietrza Edelbrock,
– wyczynowy układ zapłonowy Accel cewka + aparat zapłonowy,
– zestaw dodatkowych wskaźników + obrotomierz SunPro,
– customowy układ wydechowy FlowMaster,
– tylne pneumatyczne regulowane amortyzatory,
– klasyczne chromowane felgi Cragar SS,
– wyczynowa chłodnica silnika,
– dodatkowa chłodnica skrzyni Biegów

CHEVROLET IMPALA SS 327 2-DOOR COUPE 1964 „SHOWCAR”

Samochód przeszedł proces kompleksowej renowacji w profesjonalnym warsztacie zajmującym się klasykami w USA.
Renowacja trwała 6 lat od 2002 do 2008 roku.
Po doprowadzeniu go do stanu salonowego zdobył szereg nagród zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Szwecji, z której został sprowadzony do Polski od miłośnika i kolekcjonera klasycznej amerykańskiej motoryzacji.

Chevy został przywrócony do stanu kolekcjonerskiego według fabrycznej specyfikacji (zgodnej z numerem VIN), z jaką 1964 roku opuścił fabrykę w miejscowości Tarryrown w stanie Nowy Jork.
W praktyce oznacza to:
– oryginalny kolor Lagoon Aqua (919),
– oryginalny wzór i kolor tapicerki White/Aqua (845),
– oryginalną odbudowaną automatyczną skrzynie biegów PowerGlide, po raz ostatni dostępną w roczniku ’64,
– oryginalny zamontowany w fabryce silnik 327 5.4 l, który jako jedyny podzespół w Impali nie pozostał w 100% oryginalny, ale został podrasowany poprzez zamontowanie customowego ostrego wałka rozrządu, sportowego kolektora ssącego Edelbrock i dwóch czterogardzielowych wyczynowych gaźników Edelbrock.

Całość zwieńczona jest pięknie brzmiącym zrobionym na zamówienie podwójnym układem wydechowym FlowMaster.
Ponadto oferowna Impala Super Sport wyposażona jest w wspomaganie kierownicy, tylne pneumatyczne regulowane amortyzatory, nową wyczynową chłodnicę płynu chłodniczego, dodatkową chłodnice skrzyni biegów gwarantującą długą bezawaryjną eksploatację, zestaw dodatkowych wskaźników (ładowanie, ciśnienie oleju, temperatura) i obrotomierz firmy Sun Pro.
Auto stoi na pięknych chromowanych felgach Cragar SS z nowymi oponami BF Goodrich.

Tak profesjonalnie odrestaurowany, zgodny z oryginałem i doinwestowany amerykański Muscle Car potrafi dać ogromną przyjemność z użytkowania i wzbudza wielkie zainteresowanie na drodze.
Przede wszystkim jest doskonałą inwestycją, która z racji jego unikatowości w skali europejskiej, jak i światowej, gwarantuje coroczny wzrost wartości rynkowej.

Chevy Impala SS jest w 100% kompletny i gotowy do drogi.

Telefon: +48 502 223 003
Miejscowość: Warszawa