Chevrolet Impala SS 1967 – przejedź się nim

Chevrolet Impala w nadwoziu coupe to jedna z najpiękniejszych linii, jakie spotkać mogliśmy w latach 60-tych w USA. Szczególnie ciekawe są te, które fabrycznie otrzymały pakiet SS, czyli Super Sport, zapewniający podniesienie osiągów w postaci mocniejszych silników i zmodyfikowanego zawieszenia, a także indywidualne fotele dla pasażerów z przodu. Rocznik ’67 to trzeci rok produkcji czwartej generacji, wyróżniający się podniesioną linią tylnych nadkoli i wysuniętymi na rogach atrapy kierunkowskazami. Szczególnie seksownie Impala może wyglądać w kolorze czerwonym, co dobitnie pokazuje egzemplarz sprowadzony przez Inwestuj w klasyka. To wspaniały samochód do nawet długich podróży. W 5,5 metrowym nadwoziu bez problemu pomieści 4 osoby, zapewniając im komfort przy pięknym akompaniamencie big blocka.

Naszą kolekcję budowaliśmy 8 lat i teraz udostępniamy ją każdemu. Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze jak jeżdżą największe ikony amerykańskiej motoryzacji lat ’60 to zapraszamy na https://www.dzienzklasykiem.pl/

Chevrolet Impala SS
Rocznik: 1967
Pojemność: 6500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 325 KM

Chevrolet Impala SS z 1967 roku, czyli jedna z większych ikon najlepszych czasów Muscle Carów. Pod maską Big Block 396ci (6,5 l) o mocy 325 KM spięty z automatyczną trzybiegową skrzynią. Dodatkowo ma wspomaganie kierownicy, wspomaganie tarczowych hamulców, klimatyzację i elektryczne szyby. Dodatkowym atutem Impali są sprężyny zamiast popularnych w tamtym czasie resorów piórowych, dzięki czemu jazda nią to czysta przyjemność. Wydech na wysokich obrotach wydobywa najlepszy dźwięk V8, a na wolnych obrotach przy spokojnej jeździe nie męczy. To również duży plus jeśli ma służyć do rodzinnych wypadów za miasto. Moim zdaniem czerwony lakier świetnie pasuje do jej sylwetki i idealnie komponuje się z jasnym wnętrzem, które jest bardzo przestronne i bez problemu pomieści 4 dorosłe osoby.

Lakier nie jest idealny (ma sporo wtrąceń), ale z odległości 2 metrów wygląda ładnie. Poza tym jest w bardzo dobrym, solidnym stanie. Silnik odpala bez problemu nawet po dłuższym postoju. Równo pracuje i dobrze wkręca w obroty. Skrzynia zmienia biegi jak należy, a zawieszenie wyłapuje poprawnie nierówności. Moim zdaniem jej największym atutem jest ładne wnętrze. Połączenie beżowej skórzanej tapicerki z czarną deską rozdzielczą z aluminiowymi elementami sprawia, że wygląda genialnie. Oczywiście to tylko moje zdanie, ale bez wątpienia każdy się zgodzi, że jest w bardzo dobrym stanie.

Zapraszam do obejrzenia filmu.

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa