VW Bank

Citroen 2CV 1969 – 75000 PLN – Tychy

Citroen 2CV produkowany był od roku 1948 do 1990. Tworzony jako prosty samochód dla ludu, już pod koniec lat 60-tych reklamowany był jako „4 koła pod parasolem”. Był to już wówczas pojazd po sporej ewolucji – utracił „motylkowe drzwi”, otrzymał nową maską, miał dwukrotnie wzmacniany i powiększony silnik, nawiewy ciepłego na szybę i bogatszą deskę wskaźników. Wbrew słowom sprzedającego absolutnie nie jest to pierwsza generacja modelu. Pierwszy był Typ A, sprzedawany bez zamków drzwi i dostępny tylko w jednym kolorze. W 1954 roku pojawił się szybszy i mocniejszy typ AZ. Rok 1956 to debiut typu AZL, rok 1957 to Typ AZLP. W 1963 pojawił się Typ AZA, a wkrótce po nim AZAM. Prezentowany egzemplarz to Citroen 2CV AZL-NT, wersja dostępna od 1967 roku, wyposażona dodatkowo w deskę rozdzielczą z Ami 6, zmienioną kierownicę i nowe siedzenia, gwarantujące komfort wcześniej niemożliwy w 2CV. Jego produkcja była krótka, gdyż formę bardziej luksusowego 2CV zaczął pełnić model Dyane, którego produkcja ruszyła również w 1967 roku. Auto sprowadzone zostało z Hiszpanii i odrestaurowane w Polsce, cieszą zachowane detale charakterystyczne dla modelu i epoki, jak oryginalny grill czy przednie i tylne światła.

Citroen 2CV
Rocznik: 1969
Przebieg: 25628 km
Pojemność: 425 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 18 KM

Cena: 75000 PLN

Sprzedam kultowego Citroena 2CV pierwszej generacji. Samochód z tego roku i w tym stanie jest wręcz niespotykany na rynku polskim, co czyni ten egzemplarz jedynym w swoim rodzaju. Samochód został w pełni odnowiony, a jego stan jest idealny. Dodatkowym atutem jest oryginalne koło zapasowe.

Samochód ten wyrobił już swoją legendę – sprawia wiele radości użytkownikowi oraz przyciąga wzrok.

Mała historia renowacji jaka została przeprowadzona:

Biorąc pod uwagę wiekowość samochodu należało je odmalować. W tym celu karoseria została zdemontowana z podwozia.
Podwozie zostało zabezpieczone przed rdzą i pomalowane. Karoseria została polakierowana.
Silnik i skrzynia biegów zostały rozebrane. Skrzynia biegów sprawdzona, a pełen zestaw uszczelek silnika wymieniony.
Części zapłonowe również wymienione, tak jak i części z gaźnika.

W samochodzie zostały wymienione wszelakie uszczelki, silentbloki, tuleje, ale również i dach, osłony uszczelniające oraz tapicerka wewnętrzna. Dzięki renowacji samochód nie tylko jest w pełni sprawny technicznie, ale również estetycznie wykończony.

Dodatkowo jeszcze w samochodzie jest nowy akumulator, świeżo wymienione filtry i płyny/olej.
Samochód jest w 100% gotowy do jazdy.

Telefon: +48 604 549 000
Miejscowość: Tychy