Citroen BX 1991 – 12000 PLN – Sopot

Citroen BX debiutował w 1982 roku, lecz utrzymał się w produkcji przez długie 12 lat. Na ulicach wyróżniał się zawsze, co było zasługą doskonałego projektu Marcello Gandini’ego. Ceniono go za niezrównany w tej klasie komfort, będący następstwem zastosowania specjalności Citroena – zawieszenia hydropneumatycznego. Początkowo zaskakiwał również awangardowym wnętrzem z wszystkimi przełącznikami świateł zintegrowanymi z deską oraz z bębenkowym prędkościomierzem. Ten w ogłoszeniu to już model poliftowy, w którym kokpit rozwiązano w bardziej standardowy sposób, choć pozostawiono charakterystyczną, jednoramienną kierownicę. Zwraca uwagę niski przebieg i doskonały stan zachowania samochodu. Zważywszy na wykonane czynności serwisowe, możemy tanio cieszyć się z nieszablonowego i fantastycznie komfortowego pojazdu.

Citroen BX
Rocznik: 1991
Przebieg: 83000 km
Pojemność: 1580 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 12000 PLN

Wyposażenie:
– Radio Philips
– Obrotomierz

Ten uroczy Citroen został zakupiony przez swojego pierwszego właściciela w Polsce w 1991 roku. Jeździł z nim aż do śmierci w 2013 r.
Samochód był regularnie przeglądany, co potwierdza książka serwisu.
Auto służyło głównie jako transport wakacyjny.

Co roku BX wyjeżdżał z ciepłego garażu, aby odbyć wakacyjne wojaże. Był traktowany z szacunkiem i uwagą.
Przebieg Citroena to niewiele ponad 83000 km.
Posiadam książkę serwisową, rachunek zakupu samochodu przez pierwszego właściciela oraz instrukcję tłumaczoną z francuskiego.
Ten egzemplarz jest w pełni oryginalny.

Kilka miesięcy temu został wykonany przegląd płynów ustrojowych, wymiana rozrządu i pasków, serwis hamulców wraz z wymianą tarcz i klocków, oraz przegląd i serwis systemu hydropneumatycznego.
Samochód przechowywany jest w ciepłym i suchym garażu.
Bardzo zależy mi aby BX trafił w dobre ręce, ma ciekawą historię i jest w naprawdę rewelacyjnym stanie.
Kupiłem go dla siebie, niestety życie czasem weryfikuje nasze zapędy.

Telefon: +48 697 110 703
Miejscowość: Sopot