Citroen CX25 GTI Turbo 1987 – Warszawa

Jeżeli skrót GTi kojarzy Wam się ze sztywnym zawieszeniem, dynamiczną jazdą i sportem, ten samochód do tego wizerunku zupełnie pasować Wam nie będzie. Pierwotnie skrót GT oznaczał „Gran Turismo”, czyli samochód do wielkiej turystyki, pokonywania dużych odległości w wielkim stylu i komforcie. Pierwszy tak opisany samochód to przecież Maserati 3500 GT, a dodatkowa litera „i”, podobnie jak w przypadku wielkiego włoskiego poprzednika, oznacza tu wersję zasilaną wtryskiem. Citroen CX25 GTI Turbo to najmocniejsza wersja francuskiej limuzyny. Wyposażona w turbosprężarkę, do dyspozycji daje aż 168 koni mechanicznych. To rzadki typ – w tej topowej wersji zbudowano jedynie 1190 egzemplarzy.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 27.06 do 11.07.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/174-citroen-cx-turbo/

Cena wywoławcza: 30 000 zł
Opłata prowizyjna: 9%

CITROEN CX25 GTI TURBO 1987
Numer nadwozia: VF7MANK0003NK7163

Citroen CX25 Turbo trafił w ręce obecnych właścicieli cztery lata temu. Samochód pochodzi z rynku niemieckiego. Zaraz po zakupie od poprzedniego użytkownika auto przeszło remont blacharsko-lakierniczy. Prace objęły jedynie te elementy karoserii, które wymagały interwencji, jednocześnie naprawiano i zakonserwowano również podłogę. Opiekę mechaniczną nad autem roztoczyła firma Citroen Vorbrodt w Warszawie. Serwis objął między innymi układ hydrauliczny, turbinę silnika, przednie amortyzatory, intercooler, termostat, pompę wody, pompę paliwa, układ wydechowy. Oleje, filtry oraz płyny były wymieniane na bieżąco. W ostatnim czasie zregenerowano przednie reflektory.

Dane techniczne:
Silnik: 2,5 l, R4
Moc: 157 KM
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na koła przednie
Odczyt licznika: 169 00 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce

Pojazd znajduje się w naszym salonie samochodów zabytkowych przy ul. Jagiellońskiej 65A w Warszawie.
Kontakt telefoniczny +48 661 561 169 / +48 661 561 561 lub mailowy: kontakt@ardoracutions.pl