Citroen DS 20 1972 – Warszawa

Citroen DS to jeden z symboli Francji lat 50., 60. i 70. Samochód zaprojektowany przez rzeźbiarza i inżyniera lotniczego, innowacyjny na tak wiele sposobów, że wręcz trudno je zliczyć. Wyróżniał się niezrównanym komfortem i piękną stylistyka, na wiele lat wyznaczając standardy nowoczesności w motoryzacji. Dom aukcyjny opisał przedstawione auto z ostatniego roku produkcji jako Citroen DS20, choć rzut oka na kształt pedału hamulca i kolor szerwronu na tylnej klapie wskazuje, że mamy tu do czynienia z wersją nieco uboższą, czyli D Super. To oznacza, że ma hydropneumatyczne zawieszenie, ale już system hamulcowy i sprzęgło rozwiązane są w tradycyjny sposób, a wspomagania kierownicy brak. Nie jest to zła wiadomość, bo mniejsza ilość skomplikowanych systemów to znacznie tańsza eksploatacja. Silnik jest za to znacznie mocniejszy niż w wcześniejszym ID, czyli taki, jak w modelu DS 20, dwulitrowy, gaźnikowy, o mocy 98 KM.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od siedmiu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online. Więcej informacji dotyczących naszej działalności i proponowanych form sprzedaży znajduje się na naszej stronie https://www.ardorauctions.pl/ w zakładce „o nas”. Mamy ogromną przyjemność zawiadomić Państwa, iż przeszliśmy do formuły aukcji otwartej, 14-dniowej z możliwością składania ofert on-line na naszej stronie.

Pojazd jest oferowany w formie aukcji otwartej, 14-dniowej z postąpieniem 1000 zł. Aukcja trwa od 17.11 do 01.12.2022. do godz. 17:00 i będzie przedłużana co 1 minutę w przypadku ofert składanych nie później niż o 17:00.

Citroen znajduje się w naszym salonie przy ul. Jagiellońskiej 65A w Warszawie. Zapraszamy serdecznie na oględziny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty w godzinach 11-15.

Link do aukcji: https://www.ardorauctions.pl/239-citroen-ds20/

Cena wywoławcza: 49 000 zł
Opłata prowizyjna wynosi 9%.

CITROEN DS20 1972
Numer nadwozia: DSFD04FD6471

Dane techniczne:
Silnik: 2 l, R4
Moc: 98 KM
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na przednie koła
Odczyt licznika: 65000 km

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce jako pojazd zabytkowy