Citroen ZX 1994 – 9500 PLN – Gdańsk

Citroen ZX pojawił się na rynku w 1991 roku, idealnie wypełniając lukę pomiędzy modelami AX i BX, powstałą po zakończeniu produkcji modeli Visa i GSA. Powrót do segmentu został entuzjastycznie przyjęty przez prasę i klientów, a samochód mógł być wzorem nowoczesności na wiele sposobów. Jego największą innowacją techniczną była samoskrętna tylna oś, która przy wysokich prędkościach poprawiała stabilność, obracając tylne koła w minimalnym stopniu w tym samym kierunku co przednie. Choć listwa wyposażenia dodatkowego nie była krótka, wiele osób dokonywało skromnego wyboru. Ogrzewanie tylnej szyby, światło w kabinie, opuszczanie szyby na korbkę i jednostka 1,1 l pod maską. Ten egzemplarz skonfigurowany został skromnie, ale dziś najbardziej zadziwia jego stan zachowania. To zasługa wyjątkowej troski jedynego właściciela i minimalnego przebiegu, wynoszącego jedynie 29 tys. km.

Citroen ZX
Rocznik: 1994
Przebieg: 29000 km
Pojemność: 1124 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Cena: 9500 PLN

Auto zostało kupione w salonie Citroena w Płocku przez mojego ojca dla wujka. Wujek był jedynym właścicielem i jedynym kierowcą auta. Całe życie było ono garażowane. W zeszłym roku, po śmierci wujka, przewiozłam je do Gdańska, gdzie nadal jest garażowane.
Wujek jeździł nim tylko za Płock na grzyby. Auto ma tylko 29 tys. km przebiegu i jest w stanie idealnym zarówno zewnątrz, jak i w każdym innym miejscu. Samochód był wyceniany przez biegłego rzeczoznawcę, tę opinię mogę udostępnić.
Lakier jest w stanie idealnym, gdzie nie zajrzeć jest jak nowy. Ma tylko malusieńką ryskę na jednym boku, może wujek delikatnie o coś zahaczył wyjeżdżając z garażu. Dbał o niego bardziej, niż o cokolwiek.

Telefon: +48 501 260 858
Miejscowość: Gdańsk